درخواست تعمیرات و مشاوره آنلاین پاناتین پارس

پاناتین پارس

 طراحی و مهندسی

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ 

آیا به دنبال تعمیرکار درب اتوماتیک شیشه ای یا تعمیرکار درب پارکینگ می گردید؟ درب اتوماتیک شیشه ای یا درب اتوماتیک پارکینگ ، امروزه به یکی از مهم‌ترین قسمت‌های هر ساختمانی تبدیل شده است. چه ساختمان‌های مسکونی و تجاری و چه کارخانه‌ها، مجتمع‌های تجاری، فرودگاه‌ها و مکان‌های صنعتی از این نوع درب استفاده می‌کنند. با‌این‌حال مسئله‌ی تعمیر درب اتوماتیک در کنار مزایایی که این تکنولوژی با خود به همراه آورده، همواره یک دغدغه‌ی مهم و اساسی بوده است.

با توجه به استهلاک بالای این درب‌ها، وزن عمدتا سنگینشان، آسیب‌های ناشی از شرایط آب‌وهوایی و آسیب‌های بیرونی مانند ضربه، اتصالی برق و حریق، تعمیرات درب اتوماتیک گریزناپذیر به‌نظر می‌رسد. همچنین این درب‌ها در شرایط معمول به سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارند که آنها را نیز می‌توان نوعی فرآیند تعمیرات و نگهداری به‌حساب آورد.

شرکت پاناتین پارس یکی از تخصصی‌ترین مراکز طراحی، تولید و نیز تعمیر درب اتوماتیک تهران است. این شرکت با بهره‌گیری از نیروی کار متخصص، آموزش‌دیده و کاملا به‌روز نسبت به آخرین تغییرات در ساختار درب های اتوماتیک، خدمات تعمیرات این محصولات را نیز ارائه می‌کند.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
_

انواع مشکلات درب اتوماتیک شیشه ای

درب‌های اتوماتیک مزایای متعددی دارند که ازجمله آنها می‌توان به افزایش سرعت و امنیت در عبور و مرور، عایق حرارتی، صوتی و جلوگیری از ورود گردوغبار، سهولت در رفت‌وآمد و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد. بااین‌حال آنها نیز مانند هر تکنولوژی دیگری می‌توانند مشکلات خاص خود را به‌ویژه پس‌ازمدتی استفاده پیدا کنند. از خرابی‌ها و خسارات ناشی از حوادث که بگذریم، مهم‌ترین دلایل نیاز به تعمیر درب اتوماتیک را در ادامه مرور می‌کنیم.

تعمیر درب اتوماتیک
تعمیر درب اتوماتیک
_

عدم عملکرد صحیح سنسورها

مشکلات مربوط به سنسورهای درب اتوماتیک از شایع دلایل نیاز به تعمیرکار این درب‌ها محسوب می‌شوند. در بسیاری مواقع، ارتباط ریموت‌کنترل با سنسور برقرار نمی‌شود. در برخی مواقع نیز سنسورهای حرکتی، خوب عمل نمی‌کنند. این مشکل ممکن است در ابتدا خود را به شکل تاخیر در عملکرد سنسور نشان دهد و سپس به خرابی کامل منجر شود. یکی از نشانه‌های خرابی سنسورها، باز شدن صحیح درب؛ اما بسته نشدن آن است.

پایان عمر سنسور، مشکلات نرم‌افزاری و مربوط به تنظیمات، آسیب‌های بیرونی، قرار داشتن در معرض نور مستقیم خورشید، آلودگی و مشکلات ناشی از نوسانات برق ممکن است باعث بروز چنین مشکلی شوند. هزینه تعمیر درب اتوماتیک در این مورد، جزئی محسوب می‌شود.

_

قطعی مدار برق درب اتوماتیک

به‌طور ساده یکی از دلایل تعمیر درب اتوماتیک ، عدم برقراری ارتباط الکتریکی در مدار برق آن است. مشکلی که خود را با عدم عملکرد موتور یا جک درب برقی نشان می‌دهد. در این موارد، برق در محل وجود دارد، اما کلید درب یا ریموت آن عمل نمی‌کنند. خرابی‌های داخلی جک درب یا وجود قطعی و اتصالی در سیم‌کشی‌ها ممکن است منشا این مشکل باشند. درصورتی‌که مشکل از سوختگی موتور جک درب برقی یا وجود اتصالی در آن باشد، پیش از خرابی دائم ممکن است شاهد حرکت منقطع درب، اختلال در سرعت یا کند شدن آن باشید.

دیگر مشکلات برقی شایع درب اتوماتیک نیز شامل موارد زیر می‌شوند:

 • خرابی ریموت‌کنترل یا اتمام عمر باتری آن
 • خرابی منبع تغدیه موتور درب
 • خرابی فیوز مربوط به درب اتوماتیک
 • خرابی برد الکتریکی درب اتوماتیک
تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای
تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای
تعمیر درب اتوماتیک
_

شکستگی و خرابی قطعات و یراق آلات

یراق‌آلات درب اتوماتیک، استهلاک بسیار بالایی دارند. آنها وزن زیاد درب و ضربات کوچک و بزرگ را تحمل کرده و همواره در معرض لرزش‌های جزئی، رطوبت و عوامل خورنده شیمیایی قرار دارند. حتی محصولات بهترین برندهای اروپایی نیز دارای طول عمری مشخص هستند. شکستگی، پوسیدگی و دفرمگی قطعات از مهم‌ترین دلایل نیاز به تعمیر درب اتوماتیک هستند.

عدم سرویس منظم، از تنظیم خارج شدن یراق‌آلات، نصب یراق‌آلات بی‌کیفیت یا نامناسب ازنظر تحمل وزن و فشار از ابتدا می‌توانند سبب خرابی و پوسیدگی زودهنگام یراق‌آلات شوند. از مهم‌ترین مشکلات شایع یراق‌آلات درب اتوماتیک نیز موارد زیر هستند:

 • عدم ارتباط صحیح در مسیر زنجیر یا ریل یا یخ‌زدگی آنها
 • وجود مشکلات مکانیکی در حرکت بازوهای جک درب برقی
 • اتمام تاریخ مصرف و خاصیت هیدرولیکی روغن‌های موجود در بازوها
 • شکستگی لولاها
 • شکستگی غلطک‌ها و آویزها در درب‌های سکشنال، کرکره‌ای و تاشو
_

سرویس، خدمات و تعمیر درب اتوماتیک

 

به‌عنوان یک مصرف‌کننده‌ی درب اتوماتیک خوب است با خدماتی که تحت عنوان تعمیر این درب ارائه می‌شوند، آشنا باشید. این خدمات خود شامل مراحلی است که با آگاهی نسبت به آنها بهتر می‌توانید درخصوص زمان و هزینه‌ی موردنیاز برای تعمیرات برنامه‌ریزی کنید. در ادامه، این مراحل را بررسی می‌کنیم.

۱

_

تشخیص مشکل درب اتوماتیک

اولین قدمی که در جهت تعمیر درب اتوماتیکautomatic doors service” برداشته می‌شود تشخیص مشکل درب است. این تشخیص در ابتدا با توجه به علائم خرابی درب انجام می‌شود. عدم عملکرد صحیح درب، سروصدای بسیار زیاد، نشانه‌های پوسیدگی، شکستگی یراق‌آلات و غیره از مهم‌ترین این علائم هستند. دانش و تجربه‌ی متخصص تعمیر در این زمینه، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ چراکه درصورت تشخیص اشتباه، هزینه‌های زیادی چه ازنظر مالی و چه ازنظر زمانی از شما تلف خواهد شد.

۲

_

برنامه‌ریزی مالی و زمانی

در مرحله‌‌ی بعدی باید تعیین شود که آیا تعمیر درب برقی به قطعه نیاز دارد یا خیر؟ بسیاری از تعمیرکاران درب های اتوماتیک ، بدون توجه به امکان تعمیر قطعات تنها خرید قطعات جدید را پیشنهاد می‌دهند. این در حالی است که با توجه به هزینه‌های بالای قطعات در سال‌های اخیر و اشباع بازار از قطعات تقلبی، این راه‌کار ممکن است چندان منطقی و مقرون‌به‌صرفه نباشد. بااین‌حال در بسیاری مواقع بهتر است که قطعه با توجه به عمر باقی‌مانده و میزان استهلاکش، تعویض شود.

پس از تعیین قطعات و فرآیند تعمیرات، تعمیرکار درب برقی باید هزینه تعمیر درب اتوماتیک را تعیین کرده و برنامه‌ای زمانی برای انجام این فرآیند به شما ارائه کند. این برنامه‌ریزی به‌خصوص برای مکان‌های صنعتی و تجاری، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

۳

_

تامین قطعات درب اتوماتیک

تامین قطعات درب اتوماتیک یکی از مهم‌ترین وظایف تعمیرکار محسوب می‌شود. او باید گزینه‌های مختلف با درجات کیفی متنوع را به شما پیشنهاد دهد. شما نیز باید با توجه به بودجه و نیازهایتان در این خصوص تصمیم‌گیری کنید. بسیار مهم است که تعمیرکار درب برقی ویژگی‌ها و مزایا و معایب هر قطعه را به‌خوبی برای شما توضیح دهد.

۴

_

تعمیر درب اتوماتیک در محل

درصورت امکان، تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ در محل انجام می‌شود. معمولا تعمیر و تعویض قطعات و یراق‌آلات و تعمیرات جزئی به‌این‌صورت انجام خواهد شد. تعمیر در محل در هزینه‌های مالی شما صرفه‌جویی کرده و همچنین زمان موردنیاز برای تعمیرات را نیز کاهش می‌دهد. برای این منظور ممکن است به عملیاتی مانند جوشکاری، سوراخ‌کاری و غیره هم نیاز باشد.

۵

_

تعمیر درب برقی در کارگاه

درصورتی‌که خسارات واردشده به درب زیاد و شدید باشد، ممکن است انجام تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای و تعمیرات درب پارکینگ در محل میسر نشده و نیاز باشد که درب یا موتور آن به کارگاه حمل شوند. معمولا خسارات ناشی از آتش‌سوزی، ضرباتی که منجر به دفرمگی شدید یا مشکلات مربوط به جک برقی درب اتوماتیک پارکینگ سبب نیاز به تعمیرات در کارگاه می‌شوند. 

۶

_

راه اندازی و تست درب اتوماتیک

درست مانند نصب درب اتوماتیک، متخصص تعمیر درب ریموتی یا اتوماتیک باید پس از انجام تعمیرات، آن را مجددا راه‌اندازی کرده و عملکرد درب را در حضور شما از همه‌ی جهات بررسی کند. همچنین، تعمیرات درب اتوماتیک با تعیین مهلت تست درب انجام شده و ضمانت‌های لازم درخصوص قطعات و خدمات ارائه می‌شود.

_

معیارهای انتخاب تعمیرکار درب برقی اتوماتیک

 

در بخش‌های قبلی، درباره‌ی خدماتی که یک تعمیرکار درب برقی به شما ارائه می‌دهد و مراحل کار او صحبت کردیم. اما در مرحله‌ی انتخاب تعمیرکار چه معیارهایی را باید درنظر بگیریم؟ درواقع چطور می‌توان از حسن انجام کار یک تعمیرکار اطمینان حاصل کرد. در این بخش چند معیار اصلی را مرور می‌کنیم که درنظرگرفتن آنها به‌ویژه با توجه به وفور تبلیغات در اینترنت و سطح شهر می‌تواند مفید باشد.

تسلط به تعمیرات انواع درب اتوماتیک

_

اینکه یک تعمیرکار به تعمیر انواع درب اتوماتیک مسلط باشد، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی تخصص و تجربه او بوده و اطمینان از کیفیت کار او را بالا ببرد. چنین تعمیرکاری است که تفاوت عملکرد درب‌های مختلف را شناخته و می‌داند که یراق‌آلات مخصوص هر درب کدام است.

تخصص در تعمیرات درب اتوماتیک

_

تعمیرکار درب برقی باید تخصص و دانش خود را به کمک مدارک و مجوزها، سابقه‌ی کاری و گواهی‌نامه‌های کیفی‌اش به شما ثابت کند. با ورود به وب‌سایت شرکت تعمیرکننده باید به دنبال این موارد بگردید. همچنین از طریق نظرات کاربران در شبکه‌های اجتماعی، فروم‌ها، تحقیقات میدانی و پرس‌وجو از افراد مطلع نیز می‌توانید اطمینان انتخاب خود را بالا ببرید.

ارائه ضمانت های لازم

_

تعمیر درب اتوماتیک نیز درست مانند نصب آن باید با ارائه‌ی ضمانت‌های لازم همراه باشد. تعمیرکار شما باید گارانتی‌های قطعات تعویض‌شده را به شما ارائه کرده و درخصوص خدمات خود نیز ضمانت مشخصی بدهد. او همچنین باید بروز خسارت‌های ناشی از تشخیص یا تعمیر اشتباه را نیز به عهده بگیرد.

ساخت و طراحی درب اتوماتیک

_

بهترین انتخاب برای تعمیر درب اتوماتیک ، شرکتی است که خود در زمینه‌ی طراحی و ساخت این محصولات نیز فعال باشد. بهتر است از ابتدا خرید خود را از شرکتی انجام دهید که خدمات تعمیرات را نیز به‌صورت گسترده ارائه می‌دهد. این ویژگی در مورد اکثر شرکت‌های سازنده صدق می‌کند اما عکس آن صادق نیست. به این معنی که بسیاری از شرکت‌ها و افراد تنها در زمینه‌ی تعمیرات درب اتوماتیک فعالیت می‌کنند. شرکت‌های سازنده در زمینه‌ی خدمات نیز معمولا متعهدانه‌تر ظاهر شده و به‌ویژه اگر درب موردنظر ساخته‌ی خودشان باشد، سریع‌تر و با کیفیت بیشتری می‌توانند آن را تعمیر کنند.

_

زمان و هزینه تعمیرات درب اتوماتیک

هزینه‌ی تعمیر درب ریموتی در درجه‌ی اول به نوع مشکل آن بستگی دارد. پرهزینه‌ترین اتفاقی که ممکن است برای درب بیفتد، دفرمگی کلی بر اثر ضربه و حریق و در رده‌ی بعدی، سوختگی و خرابی کلی جک درب اتوماتیک است. تعویض و تعمیر سنسورها و قطعات معمولا هزینه‌ی کمتری در بر دارند.

همچنین، نوع درب و مکانیسم آن در هزینه‌ی تعمیر آن موثر است. به‌عنوان‌مثال، هزینه‌ تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای نسبت به درب اتوماتیک صنعتی معمولا کمتر است. هرچه شکل و عملکرد درب پیچیده‌تر باشد معمولا تعمیر آن نیز دشوارتر است. درب‌های تاشو، سکشنال و شیشه‌ای گرد، یراق‌آلات خاص‌تر و شاید کمیاب‌تری داشته باشند که هزینه‌ی تعمیراتشان را بالا می‌برد.

از دیگر عوامل موثر در هزینه تعمیر درب اتوماتیک نیز موارد زیر هستند:

 • دستمزد تعمیرکار
 • هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل درب و قطعات آن
 • هزینه‌ی مربوط به رفت‌وآمد
 • نیاز درب به عملیات اضافه مانند برق‌کاری، سیم‌کشی، جوشکاری و سوراخ‌کاری
 • برندهای موردنظر برای تامین قطعات درب اتوماتیک
تعمیرکار درب برقی

زمان موردنیاز برای تعمیر درب ریموتی یا اتوماتیک تحت تاثیر عوامل مشابه موثر در هزینه است. درخصوص خرابی‌های شدید به‌خصوص برای درب‌های صنعتی و بزرگ نمی‌توان زمان مشخصی ارائه کرد اما به‌طور متوسط برای سرویس‌ها و تعمیرات معمول می‌توان زمانی بین چهار تا ۶ ساعت برای تعمیرات درب اتوماتیک در نظر گرفت.

_

خدمات تعمیر درب اتوماتیک پاناتین پارس

شرکت پاناتین پارس یک مرکز تخصصی تعمیر درب اتوماتیک تهران به شمار می‌رود که این خدمات را در کنار طراحی، تولید و نصب انواع درب اتوماتیک ارائه می‌دهد. این شرکت در این زمینه از دانش و تخصص مجرب‌ترین تعمیرکارها بهره برده و انواع ضمانت‌های لازم را نیز ارائه می‌کند.

پاناتین پارس با سابقه‌ی بیش از ۲۰ ساله حضور در صنعت درب اتوماتیک توانسته است ارتباط مستقیم و مستمری با شرکت‌های تولیدکننده‌ی یراق‌آلات و قطعات درب اتوماتیک اروپایی برقرار کند. ارتباطی که منجر به ارتقاء کیفیت تدریجی محصولات و خدمات این شرکت شده است. خلاصه‌ای از خدمات پاناتین پارس در زمینه تعمیرات عبارتند از:

 • تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای؛ در انواع معمولی، گرد، فرودگاهی، تجاری و صنعتی
 • تعمیر درب برقی صنعتی؛ در انواع درب بارانداز، لولایی، کشویی، تاشو و غیره در ابعاد و اندازه‌های متفاوت
 • تعمیر درب ریموتی پارکینگ؛ در انواع لولایی، ریلی، کرکره‌ای، تاشو و غیره
 • تعمیر انواع درب ضد حریق اتوماتیک
 • انجام رگلاژ درب‌ها
 • عایق‌سازی و به‌سازی عملکرد انواع درب
 • انجام تنظیمات و افزودن امکاناتی مانند سنسورهای اضافه، افزایش سرعت و غیره
 • تعمیر کرکره برقی
تعمیرات درب برقی
_

مزایای خدمات تعمیر درب اتوماتیک پاناتین پارس

علاوه بر کیفیت و ضمانت، از دیگر مزایای خدمات تعمیرات درب اتوماتیک تهران پاناتین پارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت و سرعت در ثبت سفارش خدمات
 • ارائه گارانتی اصلی بر روی قطعات و گارانتی طولانی‌مدت خدمات
 • هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و شفاف
 • سرعت در ارائه‌ی خدمات
 • تعمیر درب اتوماتیک در محل تا حد امکان

می‌توانید درخواست تعمیرات خود را به‌صورت اینترنتی با ارائه‌ی نام، نام خانوادگی و شماره‌ی تماس در وب‌سایت پاناتین پارس ثبت کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و ضمن ارائه مشاوره، هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد. برای این منظور می‌توانید از طریق ارسال پیام در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان این شرکت و یا تماس تلفنی نیز اقدام کنید.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
0/5 (0 نظر)