درخواست تعمیرات و مشاوره آنلاین پاناتین پارس

پاناتین پارس

 طراحی و مهندسی

تعمیر کرکره برقی و تعمیرات کرکره برقی پارکینگ

آیا به دنبال تعمیرکار درب کرکره ای و شرکت تخصصی تعمیر کرکره برقی می گردید؟ یکی از انواع مهم درب اتوماتیک، درب کرکره‌ای است که بیشتر افراد آن را با عنوان درب کرکره برقی می‌شناسند. عملکرد کلی این درب‌ها را بیشتر ما به‌خصوص در فروشگاه‌های سطح شهر دیده‌ایم. آنها مزایای متعددی ازجمله کاربری آسان، اشغال فضای اندک و یکپارچگی سطح درب را با خود به همراه دارند. بااین‌حال در مواردی و به دلایل متعدد به خدمات تعمیر کرکره برقی نیاز داریم.

ازجمله دلایل خرابی کرکره برقی می‌توان به استهلاک بالا، قرارگیری در معرض عوامل مخرب محیطی مانند رطوبت و مواد خورنده شیمیایی، ضربه و نصب اشتباه از ابتدا اشاره کرد. هزینه تعمیر کرکره برقی نیز به شدت خرابی، اندازه‌ی درب، جنس آن، قطعات موردنیاز و عوامل فرعی دیگر بستگی دارد. مهم‌ترین اقدامی که از سوی مصرف‌کننده در چنین مواقعی باید انجام شود انتخاب سرویس کار درب کرکره برقی متخصص و متعهد با ضمانت حسن انجام کار است.

شرکت پاناتین پارس علاوه بر طراحی و ساخت انواع درب اتوماتیک ، خدمات تعمیرات آنها ازجمله تعمیر کرکره برقی را نیز ارائه می‌دهد. این شرکت برای این منظور، قطعات خود را از برندهای اروپایی تامین کرده و از دانش و تجربه‌ی نصاب‌های حرفه‌ای و آموزش‌دیده بهره می‌گیرد.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
_

انواع مشکلات درب اتوماتیک کرکره ای

پیش از صحبت در مورد خدماتی که یک سرویس کار درب کرکره برقی “roller shutter maintenance به شما ارائه می‌دهد، خوب است که در مورد مهم‌ترین و شایع‌ترین مشکلات این نوع درب اتوماتیک اطلاعاتی ارائه کنیم. آگاهی از این مشکلات می‌تواند در تشخیص عیب و راه‌حل‌های آن به شما و تعمیرکار کمک کند. درصورتی‌که هریک از نشانه‌ها و مشکلاتی که در ادامه می‌آوریم را در عملکرد درب اتوماتیک خود مشاهده کردید بهتر است پیش از شدیدتر شدن مشکل، نسبت به تعمیر کرکره برقی خود اقدام کنید.

تعمیر کرکره برقی
تعمیر کرکره برقی
_

عدم عملکرد صحیح سنسورها

سنسورها از مهم‌ترین بخش‌های درب‌های اتوماتیک محسوب می‌شوند. آنها امکان باز و بسته شدن درب از راه دور را فراهم می‌کنند. درب کرکره برقی معمولا به سنسور دریافت‌کننده امواج الکترومغناطیسی از ریموت‌کنترل مجهز است. خرابی چشمی به دلیل غبارگرفتگی، تماس با آب، نوسانات برق و واردآمدن ضربه از مهم‌ترین دلایل تعمیر درب کرکره برقی محسوب می‌شود. همچنین، خرابی ریموت‌کنترل را نیز می‌توان جزء این دسته از خرابی‌های درب کرکره برقی دسته‌بندی کرد که البته تعمیر آن ساده و معمولا کم‌هزینه است. بااین‌حال، لزوم انجام تنظیمات، معمولا ایجاب می‌کند که سرویس کار درب کرکره برقی در محل حاضر شود.

_

مشکلات برقی درب اتوماتیک کرکره ای

یکی از شایع‌ترین انواع خرابی کرکره برقی مشکلات مربوط به سیستم الکتریکی به‌خصوص خرابی منبع تغذیه یا تمام شدن عمر آن است. از علائم خرابی این بخش، خاموشی چراغ آن است. همچنین اگر در محل، برق وجود دارد؛ اما اتصال مدار برقرار نمی‌شود، احتمالا مشکل از سیم‌کشی یا منبع تغذیه‌ی درب است. همچنین، ممکن است به‌مرورزمان، اتصالات و سیم‌کشی‌ها شل یا پوسیده شده باشند.

دیگر مشکلات برقی شایع درب اتوماتیک کرکره ای نیز شامل موارد زیر می‌شوند:

 • خرابی ریموت‌کنترل یا اتمام عمر باتری آن
 • خرابی فیوز مربوط به درب کرکره برقی
 • خرابی برد الکتریکی درب کرکره برقی
تعمیرکار کرکره برقی در تهران
تعمیرکار کرکره برقی در تهران
تعمیرکار درب کرکره پارکینگ
تعمیرکار درب کرکره پارکینگ
_

شکستگی و خرابی قطعات و یراق آلات

به‌طورکلی یراق‌آلات نقش بسیار مهمی در درب‌های اتوماتیک بازی کرده و متعاقبا استهلاک بالایی هم دارند. آنها به‌طور مدام در معرض فشار بسیار زیاد، نیروهای متعدد از جهات مختلف، عوامل مخرب محیطی مانند تغییرات دمایی، رطوبت و مواد شیمیایی و ضربات و لرزش‌های کوچک و بزرگ قرار دارند. به‌همین‌دلیل نیز طبیعی است که حتی بهترین یراق‌آلات، عمر مشخصی داشته باشند.

از مهم‌ترین مشکلات شایع یراق‌آلات درب کرکره برقی نیز موارد زیر هستند:

 • عدم ارتباط صحیح در مسیر زنجیر یا یخ‌زدگی آنها
 • شکستگی غلطک‌ها و آویزها
 • خرابی و از تنظیم خارج‌شدن جمع‌کننده یا رولر
 • خرابی زنجیر رهاسازی اضطراری
 • از تنظیم خارج‌شدن مسیر حرکت کرکره برقی
 • چسبندگی کرکره‌ها و گیرکردن آنها در مسیر

از نشانه‌های عدم عملکرد صحیح یراق‌آلات می‌توان به سروصدای زیاد درب هنگام حرکت، حرکات منقطع و لرزش‌های غیرمعمول آن اشاره کرد. توصیه می‌شود به‌منظور جلوگیری از خرابی زودرس یراق‌آلات و قسمت‌های مکانیکی درب، نسبت به انجام به‌موقع خدمات پس از فروش کرکره برقی ” roll-up doors service” و تمیز نگه داشتن آنها از گردوغبار و اجسام خارجی حساس باشید. تعمیر کرکره برقی پارکینگ ، فروشگاهی و صنعتی به دلیل خرابی یراق‌آلات، جزء تعمیرات ارزان قیمت محسوب می‌شود.

_

خرابی موتور درب کرکره برقی

یکی از مهم‌ترین انواع خرابی کرکره برقی ، خرابی موتور جک برقی درب است. این مشکل معمولا به دلیل نوسانات برقی، حریق، رطوبت، ورود گردوغبار به محفظه‌ی موتور جک و یا به‌طور ساده، استفاده بسیار زیاد از آن پدید می‌آید. به‌همین‌دلیل نیز این درب برای مکان‌هایی که به باز و بسته شدن‌های متعدد و با فواصل کوتاه نیاز دارند، مناسب نیست.

خرابی موتور درب کرکره برقی ، ممکن است در ابتدا خود را با عملکرد منقطع درب، کاهش سرعت، گرم شدن بیش‌ازحد موتور یا به مشام رسیدن بوی سوختگی از موتور جک نشان دهد. درصورت عدم توجه به این علائم، امکان تعمیر موتور کاهش یافته و پس سوختن آن، احتمالا تنها گزینه‌ی شما تعویض موتور خواهد بود. هزینه تعمیر کرکره برقی در این مورد ممکن است قابل‌توجه باشد.

تعمیرات درب کرکره ای
تعمیرات درب کرکره ای
_

سرویس و خدمات تعمیر کرکره برقی در تهران و ایران

 

پس ا اینکه با نشانه‌های وجود خرابی کرکره برقی مواجه شدید مسلما باید به دنبال یک سرویس کار بگردید. به‌منظور برنامه‌ریزی زمانی بهتر برای این موضوع، خوب است که با مراحل کار تعمیر کرکره برقی آشنایی داشته باشید. در ادامه، این مراحل را مختصرا شرح می‌دهیم.

۱

_

تشخیص خرابی کرکره برقی

اولین قدمی که در جهت تعمیر درب اتوماتیک برداشته می‌شود تشخیص مشکل درب است. این تشخیص در ابتدا با توجه به علائم خرابی درب انجام می‌شود. عدم عملکرد صحیح درب، سروصدای بسیار زیاد، نشانه‌های پوسیدگی، شکستگی یراق‌آلات و غیره از مهم‌ترین این علائم هستند. دانش و تجربه‌ی متخصص تعمیر در این زمینه، اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد؛ چراکه درصورت تشخیص اشتباه، هزینه‌های زیادی چه ازنظر مالی و چه ازنظر زمانی از شما تلف خواهد شد.

۲

_

برنامه‌ریزی مالی و زمانی

پس از مرحله‌ی تشخیص، وظیفه تعمیرکار است که به شما برنامه‌ی زمانی و مالی درخصوص انجام تعمیرات ارائه کند. تعمیرات کلی، زمان بیشتری می‌برند. درحالی‌که تعمیرات جزئی مانند تعویض تعدادی از یراق‌آلات، تعویض سنسورها، انجام تنظیمات، روغن‌کاری و موارد ایچنینی به هزینه و زمان کمتری نیاز دارند.

۳

_

تامین قطعات درب کرکره برقی

تامین قطعات موردنیاز برای تعمیر کرکره برقی ، یکی از وظایف مهم تعمیرکار است. بهتر است با تعمیرکاری کار کنید که قطعات موردنیازش را از برندهای معتبر و با گارانتی‌های اصلی تامین می‌کند. او باید هزینه‌ی تامین قطعات را با فاکتور به شما اعلام کرده و گارانتی آنها را نیز تحویل دهد.

۴

_

تعمیر کرکره برقی در محل

مسلما ترجیح شما به‌عنوان مصرف‌کننده‌ی درب این است که تعمیرات آن در محل انجام شود. در بیشتر مواقع نیز روند تعمیرات به‌همین‌صورت است. تعمیر و تعویض قطعات، انجام تنظیمات، سرویس کلی و رگلاژ درب از اموری هستند که در محل انجام می‌شوند. این موضوع قطعا سبب کاهش هزینه‌های مالی و زمانی خواهد شد.

۵

_

تعمیر کرکره برقی در کارگاه

در صورتی‌ که شدت خسارات واردشده به درب بر اثر ضربه یا حریق زیاد باشد، معمولا لازم است که تعمیرات در کارگاه انجام شود. همچنین ممکن است تعمیر موتور جک برقی نیز در محل امکان‌پذیر نباشد؛ چراکه این سرویس معمولا به زمان زیادی نیاز دارد. در چنین مواقعی باید تا زمان تعمیر موتور جک، درب را به‌صورت مکانیکی باز و بسته نمایید.

۶

_

راه اندازی و تست کرکره برقی

پس از تعمیر کرکره برقی و تعویض یا تعمیر قطعات آن، وظیفه‌ی تعمیرکار است که درب را راه‌اندازی کرده و صحت عملکردش را به تایید شما برساند. مسلما در مدت‌زمان کوتاه نمی‌توان از سلامت کامل درب، مطمئن شد. بنابراین شرکت های تعمیر کرکره برقی متعهد و حرفه‌ای بازه‌ای را نیز به‌عنوان تست و ضمانت خدمات درنظر می‌گیرند. این ضمانت، جدای از گارانتی محصولات بوده که توسط شرکت‌های سازنده یا واردکننده‌ی قطعات ارائه می‌شود.

_

معیارهای انتخاب سرویس کار درب کرکره برقی

 

با انواع خرابی‌های رایج درب کرکره برقی آشنا شدیم. مراحل کار سرویس کار این درب را نیز شرح دادیم. حال نوبت به معرفی شاخص‌های انتخاب یک تعمیرکار ماهر و متعهد می‌رسد. چطور می‌توان بدون شناخت قبلی و پیش از انجام تعمیرات از حسن انجام کار یک شرکت یا فرد تعمیرکار مطمئن شد؟ پاسخ به این سوال به‌صورت قطعی درحالی‌که همه‌ی وب‌سایت‌ها و شرکت‌های خدماتی، مدعی بهترین بودن هستند، دشوار است. بااین‌حال معیارهایی هستند که با درنظر گرفتن آنها می‌توانید تا حد خوبی از حسن انتخابتان مطمئن شوید. در ادامه به معرفی این معیارها می‌پردازیم.

تسلط به تعمیر انواع کرکره برقی

_

هنگامی که به دنبال تعمیرکار برای تعمیر کرکره فروشگاهی یا پارکینگ خود هستید خوب است که ارائه خدمات دیگر درب‌ها را نیز از سوی شرکت یا فرد تعمیرکار بررسی کنید. درب کرکره برقی ساختار و مکانیسم نسبتا ساده‌تری در مقایسه با دیگر انواع درب‌ها ازجمله سکشنال و تاشو دارد. تعمیرکاری که خدمات این درب‌ها را نیز ارائه دهد احتمالا در تعمیر کرکره برقی نیز موفق عمل خواهد کرد. او همچنین باید خدمات تعمیر همه انواع درب کرکره‌ای مانند تعمیر کرکره برقی پارکینگ و صنعتی (درب اتوماتیک صنعتی) را هم انجام دهد.

تخصص در تعمیر درب کرکره برقی

_

به طرق مختلفی باید از تخصص و دانش سرویس کار درب کرکره برقی مطمئن شوید. برای این منظور، خوب است گواهی‌نامه‌های کیفی و مجوزهای فعالیت او را بررسی کنید. برخورداری از دفتر و فروشگاه با مجوز کسب و آدرس مشخص و نیز وب‌سایت با نماد تجارت الکترونیک نیز نقطه‌ی قوت دیگری برای تعمیرکار محسوب می‌شود. درنهایت نیز خوب است که درصورت امکان، نظرات کاربران در اینترنت یا دوستان و آشنایان خود را در مورد شرکت‌ها و افراد سرویس کار درب کرکره برقی جویا شوید.

ارائه ضمانت های لازم

_

هنگام مذاکره و ثبت درخواست برای تعمیر کرکره برقی باید ضمانت‌های لازم را از تعمیرکار دریافت کرده و آنها را معیاری برای مقایسه و تصمیم‌گیری قرار دهید. برخی از مهم‌ترین این ضمانت‌ها عبارتند از:

 • گارانتی اصلی قطعات
 • ضمانت خدمات تعمیر با مدت منطقی
 • ضمانت انجام خدمات در زمان تعیین‌شده
 • ضمانت شروع تعمیرات در زمان تعیین‌شده
 • ضمانت خسارات احتمالی که در طول فرآیند حمل‌ونقل یا تعمیرات ممکن است به درب وارد بیاید.

ساخت و طراحی درب کرکره برقی

_

یکی از مهم‌ترین معیارها در انتخاب سرویس کار درب کرکره برقی این است که شرکت تعمیرکننده، خود سازنده‌ی این درب‌ها و دیگر انواع درب اتوماتیک نیز باشد. به‌این‌ترتیب مطمئن خواهید شد که شرکت موردنظر، تخصص، تعهد و تجربه‌ی لازم را در این زمینه دارد. به‌عنوان‌مثال، شرکت پاناتین پارس خود سازنده‌ی انواع درب اتوماتیک و دیگر محصولات مرتبط با این صنعت مانند راهبند الکتریکی است. این شرکت، خدمات تعمیر این محصولات را نیز به شکل حرفه‌ای ارائه می‌دهد. همچنین توصیه می‌شود که خدمات تعمیر کرکره برقی خود را به شرکتی بسپارید که درب را از آن تهیه کرده‌اید.

_

زمان و هزینه تعمیر کرکره برقی در تهران

زمان و هزینه تعمیر کرکره برقی به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوع درب به طور مثال تعمیر کرکره برقی پارکینگ و فروشگاهی سریع‌تر از درب های صنعتی انجام می‌شود.
 • نوع مشکل درب
 • اندازه درب
 • قطعات موردنیاز، کیفیت و برند آنها
 • تعویض یا تعمیر قطعات
 • دستمزد نیروی انسانی
 • هزینه‌های مربوط به رفت‌و‌آمد یا احیانا حمل‌ونقل
 • دشواری‌های مربوط به نصب و اجرا مانند نیاز به سیم‌کشی یا سوراخ‌کاری
_

خدمات تعمیر کرکره برقی پاناتین پارس

همانطورکه قبلا هم اشاره کردیم، شرکت پاناتین پارس در کنار طراحی، تولید و نصب انواع درب اتوماتیک ازجمله کرکره برقی، خدمات تعمیر این محصولات را نیز با کمک تعمیرکارهای متخصص و آموزش‌دیده‌ی خود ارائه می‌دهد. ازجمله خدمات این شرکت در این زمینه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعمیر کرکره برقی صنعتی
تعمیر کرکره برقی صنعتی
 • تعمیر کرکره برقی پارکینگ
 • تعمیر کرکره فروشگاهی
 • تعمیر کرکره برقی صنعتی
 • به‌سازی عملکرد درب مانند بهبود سرعت و قدرت موتور جک
 • انجام امور مربوط به خدمات پس از فروش کرکره برقی
 • عایق‌سازی درب ازنظر حرارتی، تعویض قطعات با قطعات ضدحریق
_

مزایای خدمات تعمیر کرکره برقی پاناتین پارس

علاوه بر تخصص و تعهد تعمیرکارهای شرکت پاناتین پارس از دیگر مزایای استفاده از خدمات تعمیر کرکره برقی این شرکت عبارتند از:

 • ارائه‌ی گارانتی اصلی بر روی قطعات
 • گارانتی گسترده و طولانی‌مدت خدمات
 • قیمت‌گذاری مقرون‌به‌صرفه و شفاف
 • سرعت در ارائه‌ی خدمات
 • ارائه‌ی مشاوره خدمات تعمیر
 • تعمیر درب اتوماتیک در محل تا حد امکان

به‌منظور ثبت سفارش تعمیر کرکره برقی خود کافی است که نام، نام خانوادگی و شماره‌تماس خود را در صفحه تعمیرات وب‌سایت پاناتین پارس ثبت کرده یا از طریق تلگرام، واتس‌اپ و ایمیل برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت، به‌منظور انجام هماهنگی‌ها و دریافت اطلاعات بیشتر با شما تماس خواهند گرفت. امکان تماس تلفنی یا مراجعه حضوری نیز در ساعات و روزهای کاری نیز وجود دارد.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
0/5 (0 نظر)