Previous slide
Next slide
پاناتین پارس

 طراحی و مهندسی

تولید کننده انواع انواع راهبند برقی با استاندارد بین المللی

راهبند امنیتی ضد تروریستی

اگر در پارکینگ‌های عمومی رفت‌و‌آمد یا به ورودی مکان‌های صنعتی، اداری یا آموزشی توجه کرده باشید، حتما تجهیزاتی به نام راهبند برقی یا راه بند اتوماتیک را دیده‌اید. این تجهیزات در نقاط مشخصی از مکان‌های اینچنینی نصب می‌شوند و هدف‌شان کمک به کنترل رفت‌و‌آمد افراد یا خودروها، نظم‌بخشی به عبور و مرور و جلوگیری از برخورد خودروها با یکدیگر است. به راهبندی که در درون پارکینگ یا جلوی ورودی آن نصب می‌شود، راه بند پارکینگ گفته شده که خود می‌تواند شامل انواع مکانیکی یا برقی باشد. راه بند از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود و انواع اتوماتیک آن، مکانیسم خاصی دارند.

هنگام خرید راهبند اتوماتیک باید عواملی مانند شیوه‌ی عملکرد، انتظارات، ارتفاع، متریال، برند تولیدکننده، خدمات پس از فروش و موارد این‌چنینی را در کنار قیمت راه بند درنظر بگیرید. شرکت پاناتین پارس، یکی از تولیدکننده‌های اصلی این محصول در کشور ماست که ضمن تامین قطعات از کشورهای اروپایی، خط تولید مدرن و پیشرفته‌ای نیز دارد. در ادامه با انواع راهبند برقی ، مکانیسم‌های عملکردی آن‌ها، کاربردها، عوامل موثر در قیمت و روش خرید مطمئن و مقرون‌به‌صرفه‌ی این تجهیزات آشنا می‌شویم.

راهبند پارکینگ
راهبند پارکینگ
_

راه بند برقی بازویی پاناتین پارس

راهبند اتوماتیک بازویی، یکی از شناخته‌شده‌ترین انواع راه بند برقی است. همانطورکه از نام این محصول برمی‌آید شکل آن مانند یک میله یا بازو است که با دریافت دستور حرکت به‌صورت برقی کار می‌کند. این بازو در حالت افقی، راه را بسته و در حالت عمودی یا غیرافقی راه را برای عبور و مرور باز می‌کند. بیشترین کاربرد راه بند بازویی برای ورودی پارکینگ‌هاست و از‌این‌رو به آن راهبند پارکینگی نیز گفته می‌شود.

لازم به ذکر است که راه بند برقی بازویی قادر به توقف خودروها درصورت برخورد نبوده و نمی‌تواند امنیت ساختمان و پارکینگ را در برابر تهاجم‌های عمدی یا ورود پرسرعت خودروها حفظ کند. باید این نکته را نیز درنظر داشته باشید که این راه بند در معرض بادهای شدید ممکن است دچار مشکلاتی مانند خروج از تنظیمات و اعوجاج شود.

درخصوص مکان‌هایی که با محدودیت در فضای عرضی و ارتفاع خود مواجه هستند می‌توان از انواع راه بند اتوماتیک میله ای تلسکوپی و تاشو استفاده کرد. راه بند میله‌ای تلسکوپی، قابلیت تغییر طول دارد. به‌عنوان مثال می‌توان آن را به‌گونه‌ای تنظیم کرد که تنها به اندازه‌ی عبور موتورسیکلت یا افراد پیاده باز شود. میله‌ی راه بند تاشو نیز می‌تواند از وسط با زاویه‌ای معین و معمولا ۴۵ یا ۹۰ درجه بشکند و بنابراین برای پارکینگ‌هایی با ارتفاع کوتاه مناسب است. این راه بند هنگام بسته‌شدن به زاویه‌ی ۱۸۰ درجه بازمی‌گردد.

شرکت پاناتین پارس انواع راه بند “barriers” خود را در دو نوع الکترومکانیکی و هیدرولیکی تولید می‌کند که در ادامه هریک را معرفی می‌کنیم.

 

_

سازوکار راه بند برقی بازویی

کارکرد راهبند بازویی الکترومکانیکی ساده است. این راهبند، یک مدار فرمان و یک سیستم محرک دارد. سیستم محرک که انواع قطعات و یراق‌آلات و میله را شامل می‌شود، به دستور مدار فرمان برقی کار می‌کند. مزیت این راهبند، وزن نسبتا سبک آن است که سبب سرعت عملکردش می‌شود.

درصورت افزایش طول میله راه بند بازویی لازم است که از نگهدارنده‌ی میله در طرف دیگر آن استفاده شود تا وزن زیاد میله، سبب استهلاک راهبند و تجهیزاتش نشود. این نوع راهبند معمولا به طول دو تا ۶ متر تولید می‌شود.

در سازوکار الکترومکانیکی، انرژی الکتریکی به‌صورت مستقیم به انرژی مکانیکی تبدیل می‌شود. از مهم‌ترین قطعات این سازوکار علاوه بر قطعات معمول، خلاص‌کن دستی، سوئیچ، پیچ تنظیم فنر، پیچ اتصال سیم ارت و فنر تعادلی هستند.

فروش راهبند
فروش راهبند
_

راه بند برقی بازویی هیدرولیکی

در راه بند پارکینگ بازویی هیدرولیکی از انواع روغن در قطعات و میله‌ها به‌منظور انتقال بهتر و پربازده‌تر نیرو استفاده می‌شود. سیستم هیدرولیکی برای راهبند های بزرگ مناسب‌تر بوده و سبب کاهش مصرف انرژی الکتریکی، افزایش توان، نرمی عملکرد و کاهش استهلاک و سروصدا می‌شود. این مکانیسم، همچنین به دلیل سرعت بالاترش نسبت به مکانیسم الکترومکانیکی برای مکان‌هایی با عبور و مرور زیاد، کارایی بهتری دارد.

از قطعات و بخش‌های راه بند هیدرولیکی علاوه بر موتور، بدنه و قطعات مکانیکی معمول؛ پمپ، محفظه‌ی روغن و سیلندر هستند. با روشن‌شدن موتور، پمپ، روغن را وارد سیلندر و سپس به سمت پیستون‌ها هدایت می‌کند. پیستون نیز به کمک شفت، میله‌ی راه بند اتوماتیک را به‌حرکت در می‌آورد. قیمت راهبند اتوماتیک بازویی هیدرولیکی نسبت به انواع الکترومکانیکی با اندازه‌ی یکسان، گران‌تر است.

راه بند برقی
راه بند برقی

یکی از انواع راهبند اتوماتیک نوع ستونی است که به آن بولارد (Bollard) نیز گفته می‌شود. این راهبند، شامل تعدادی میله‌ی استوانه‌ای عمودی است که در درون زمین با عمق بیش از یک متر نصب‌شده و مانع از ورود وسایل نقلیه به محیط موردنظر می‌شوند. شکل آن‌ها مانند موانعی است که جلوی پیاده‌روها به‌منظور جلوگیری از ورود موتورسیکلت و خودرو دیده‌ایم. اما آن‌ها می‌توانند در زمان لازم به پایین حرکت کرده و مسیر عبور و مرور را باز کنند. با افزایش طول مسیری که لازم است با راهبند برقی ستونی محافظت شود به ستون‌های بیشتری نیاز خواهید داشت.

درست مانند راهبند برقی بازویی، دستور حرکت راهبند بولارد نیز به‌صورت الکتریکی و از طریق یک مدار فرمان ارسال می‌شود. هرچه تعداد ستون‌ها و وزن و اندازه‌های آن‌ها بیشتر باشد، قدرت الکتریکی لازم برای حرکت این راه بند نیز بیشتر خواهد بود.

از راهبند اتوماتیک ستونی در پارکینگ‌ها نیز استفاده می‌شود اما بیشتر برای فضاهای باز مناسب هستند. جنس این تجهیزات نیز عمدتا فلزی است که درصورت احتمال برخوردهای سنگین باید با متریال‌های دیگر تقویت شود. آن‌ها تا حد بسیار خوبی توان توقف خودروها حتی با سرعت شدید را نیز داشته و می‌توانند به‌خوبی از منطقه حفاظت کنند. به‌طورکلی برای مکان‌هایی که رفت‌و‌آمد در آن‌ها زیاد نیست یا دارای ملاحظات امنیتی و ایمنی هستند؛ نصب راه بند برقی ستونی توصیه می‌شود.

راهبند پارکینگ قیمت
راهبند پارکینگ قیمت

راه بند امنیتی ضد تروریستی یا دفنی، یکی از مهم‌ترین انواع راهبند اتوماتیک است. این تجهیزات شکل ساده‌ای دارند؛ اما به‌خوبی می‌توانند درب برابر شدیدترین ضربات و برخوردها مقاومت کرده و از فضای پشت خود محافظت کنند.

شکل کلی راهبند امنیتی ضد تروریستی به‌صورت یک مقطع از یک کره است. جنس آن نیز معمولا از صفحات فولادی با قطر بالاست. این راهبند در درون زمین نصب شده و در حالت باز به داخل زمین حرکت می‌کند. از این تجهیزات، بیشتر در محیط‌های روباز، مراکز نظامی، مشکوک به عملیات خرابکارانه، پارکینگ روباز بانک‌ها و ادارات و حتی کارخانه‌ها استفاده می‌شود. با‌این‌حال می‌توان با استفاده از آن، امنیت هر محیطی را به‌خوبی افزایش داد. به این راه بند برقی در زبان انگلیسی Road Blocker‌ گفته می‌شود.

راه بند دفنی یا ضدتروریستی در برخی موارد نیز پیش از راهبند‌های معمولی‌تر، مانند راه بند میله‌ای نصب می‌شود. قیمت راهبند برقی ضد تروریستی به قطر مقطع فلزی و جنس آن بستگی داشته و به‌طورکلی در دسته‌ی راهبندهای گران طبقه‌بندی می‌شود.

قیمت راهبند پارکینگ
قیمت راهبند پارکینگ

یکی از پرکاربردترین انواع راهبند ، نوع آکاردئونی است. همانطورکه از نام این تجهیزات مشخص است، شکل آن مانند ساز آکاردئون با میله‌های زیگزاگی به‌هم‌پیوسته است که در حالت باز، بیشترین زاویه را با یکدیگر ساخته و در حالت بسته روی یکدیگر جمع می‌شوند. این رشته‌میله‌ها از دو طرف به دو ستون مشابه متصل هستند.

قیمت راهبند ایرانی
قیمت راهبند ایرانی

مزایا و عملکرد راه بند آکاردئونی

همانطورکه می‌توان حدس زد، ویژگی اصلی راهبند اتوماتیک آکاردئونی، قابلیت حمل و اصطلاحا پرتابل بودن آن است. البته می‌توان یک طرف این راهبند را به زمین نیز متصل کرده و به‌این‌ترتیب از آن به شکل ثابت نیز استفاده کرد. در‌این‌صورت برای باز و بسته کردن راه بند کافی است که ستون آزاد را به سمت ستون ثابت حرکت داده تا میله‌ها جمع شوند.

لازم به ذکر است که راه بند آکاردئونی در دسته‌ی راه بندهای اتوماتیک قرار نگرفته و عملکرد آن به‌صورت تماما مکانیکی یا دستی است. این راه بند، راه‌حلی عالی برای برقراری عبور و مرور موقت در فضا و به‌ویژه پارکینگ‌های موقت است. همچنین از آن گاهی به‌عنوان راه بند انسانی نیز استفاده می‌شود. نمایشگاه‌ها و پارکینگ‌های روباز از مهم‌ترین موارد مصرف این محصول محسوب می‌شوند.

راه بند آکاردئونی نیز نمی‌تواند به‌هیچ‌عنوان در برابر ضربات مقاومت کند و بنابراین برای مصارف حساس و مکان‌های مشکوک به حملات خرابکارانه یا با احتمال برخوردهای شدید، مناسب نیست. حسن استفاده از این محصول اما قابلیت تنظیم فضای ورودی با کوتاه یا بلندکردن آکاردئون است.

_

سازوکار راهبند اتوماتیک

انواع راهبند اتوماتیک سازوکار تقریبا نسبتا مشابهی دارند. اصلی‌ترین قسمت‌های هر راه بند برقی را می‌توان به‌صورت زیر تعریف کرد:

 • بدنه‌ی فیزیکی (اعم از میله، ستون یا مقطع کروی راه بندهای ضدتروریستی)
 • موتور
 • گیربکس
 • سیستم کنترل و فنر
 • مدار فرمان الکتریکی
راهبند اتوماتیک
راهبند اتوماتیک

دریافت دستور الکتریکی از طریق مدار فرمان انجام شده که می‌تواند با فشار کلید یا دکمه‌ی برقی، سیستم‌های نرم‌افزاری یا ریموت‌کنترل صادر شود. این مدار پس از دریافت دستور، موتور راه بند را به‌کار انداخته و موتور با تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی، بدنه‌ی فیزیکی را به حرکت درمی‌آورد. در این مسیر نیز این گیربکس‌ها، سیستم کنترل و فنرهای راهبند هستند که کنترل حرکت بدنه مانند توقف در نقطه‌ی مشخص، جلوگیری از سقوط، انتقال نیروی مکانیکی و غیره را به‌عهده دارند.

لازم به ذکر است که انواع راه بند برقی با قطع برق نیز همچنان به عملکرد خود ادامه خواهند داد. آن‌ها را می‌توان به منبع تغذیه مجهز کرد که درصورت شارژ کامل می‌توانند تا مدت‌زمان مناسبی کار کنند. علاوه بر این آن‌ها معمولا دارای سازوکار حرکت دستی در مواقع ضروری نیز هستند. امکان نصب UPS یا منبع تغذیه بدون‌وقفه نیز بر روی راهبند وجود دارد.

_

مزایای نصب راه بند اتوماتیک

همانطورکه تاکنون نیز متوجه شده‌اید نصب راه بند مزایای متعددی دارد که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • برقراری امنیت
 • نظم بیشتر در عبور و مرور
 • کنترل ترافیک
 • جلوگیری از ورود خودروهای غیرمجاز
 • انجام امور اداری مانند اخذ هزینه جلوی پارکینگ‌های عمومی

مزایای اختصاصی‌تر نصب راه بند برقی را نیز در این بخش مرور می‌کنیم.

_

سازوکار راهبند اتوماتیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، راهبندها امکانات دیگری نیز دارند. به‌عنوان مثال می‌توان روی آن‌ها سیستم‌های RFID نصب کرد. RFID مخفف عبارت Radio Frequency Identification به معنی شناسایی از طریق امواج رادیویی است. این سیستم‌ها به کمک امواج رادیویی و الکترومغناطیسی، کارت و تگ عمل کرده و بنابراین باز و بسته‌شدن درب را اتوماتیک‌تر از قبل می‌کنند. نصب چنین سیستمی می‌تواند عبور و مرور را ساده‌تر، خطاهای انسانی و اساسا نیاز به نیروی انسانی به‌عنوان اپراتور راه بند را کاهش دهد.

سیستم RFID علاوه بر دستور خودکار حرکت راهبند، مشخصات خودرو یا فرد عبورکرده از خود را نیز ثبت می‌کند. نصب این سیستم روی راهبند به آنتن و سنسورهای مخصوص RFID‌ نیاز دارد. برای استفاده از این سیستم لازم است که برچسبی روی شیشه خودرو نصب شود که با نزدیک‌شدن به راهبند اتوماتیک در فاصله‌ای معین، تصور ریدر RFID‌ اسکن شده و راهبند، بدون متوقف کردن خودرو باز می‌شود.

انواع راهبند
انواع راهبند

نصب دوربین و سامانه پلاک خوان

_

سامانه‌های پلاک‌خوان به‌ویژه توسط پلیس و نهادهای نظارتی و امنیتی استفاده می‌شوند. انواع راهبند اتوماتیک را می‌توان به این سامانه‌ها متصل کرد. به‌این‌ترتیب مشخصات خودروی عبوری ثبت‌شده و درصورت تخلف به‌راحتی قابل‌ردیابی خواهد بود.

اتصال به انواع سیستم هوشمند

_

امروزه سیستم‌های کنترل عبور و مرور تنوع زیادی پیدا کرده‌اند. انواع راهبند اتوماتیک را می‌توان با همه‌ی آن‌ها همگام‌سازی کرد. کارت‌خوان، دستگاه‌های اکسس‌کنترل، سنسورهای امنیتی و ایمنی هوشمند مانند سنسور حریق و غیره نمونه‌هایی از این سیستم‌ها هستند. نصب کارت‌خوان نسبت به دیگر سیستم‌ها کم‌هزینه‌تر است و برای استفاده از آن نیاز به دستگاه ریدر و کارت، خواهید داشت.

_

جنس راهبند

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم برندهای اروپایی و معتبر در کشور ما عمدتا نمایندگی رسمی دارند. موضوعی که زمینه‌ساز سودجویی و کلاه‌برداری از طریق فروش محصولات تقلبی شده است. بنابراین در انتخاب شرکت مجری درب اتوماتیک باید به شاخص‌هایی که در ادامه می‌آوریم توجه کنید.

در میان متریال‌ها، فولاد ضدزنگ بهترین متریال برای راه بند محسوب می‌شود. با‌این‌حال، قیمت راه بند ساخته‌شده از آن نسبت به دیگر انواع راهبند گران‌تر است. فولاد ضدزنگ در سخت‌ترین شرایط نیز ده‌ها سال عمر می‌کند. در ساختار این فلز، درصد کربن، کاهش و درصد کروم، نسبت به آلیاژ فولاد معمولی افزایش یافته است.

در درجه‌ی بعدی فولاد گالوانیزه به‌عنوان مقاوم‌ترین و بادوام‌ترین فلز با مصارف صنعتی شناخته می‌شود. این محصول، روکشی از فلز روی یا زینک (Zink) دارد که پیش از فولاد خود را در برابر عامل خورنده فعال کرده و با توقف پیشروی خوردگی، مانع از آسیب‌دیدگی سازه می‌شود. این محصول نیز در شرایط معمول تا ده‌ها سال بدون نیاز به نگهداری خاص عمر می‌کند. در ساخت راه بند ضدتروریستی دفنی و ستونی عمدتا از یکی از انواع فولاد ذکرشده استفاده می‌شود.

آلومینیوم به شکل خام به‌هیچ‌وجه متریال خوبی برای تولید راه بند یا هر تجهیزات دیگری که در معرض رطوبت و عوامل خورنده قرار دارد نیست. با‌این‌حال، نوع آنودایز (Anodize) شده‌ی این فلز، مقاومت بالایی در برابر این عوامل دارد. آلومینیوم آنودایزشده دارای پوششی از اکسید آندی آلومینیوم است که به روش الکترولیت یا الکتروشیمیایی روی فلز زیرین نشسته؛ اما تبدیل به قسمتی از بدنه می‌شود. از آلومینیوم، بیشتر در ساخت راه بند‌های میله‌ای و آکاردئونی استفاده می‌شود.

از متریال PVC معمولا به‌عنوان محافظ متریال اصلی راهبند اتوماتیک استفاده می‌شود. نصب چنین روکشی می‌تواند راه بند را در برابر رطوبت و ضربات کوچک، بهتر محافظت کند. همچنین PVC از یخ‌زدگی راهبند و قطعات آن و نفوذ گردوغبار به محفظه‌ی موتور، جلوگیری می‌کند.

_

نکات مهم هنگام خرید راهبند

هنگام خرید راهبند پارکینگ یا دیگر انواع این تجهیزات باید نکات متعددی را مدنظر قرار دهید. اولین نکته، تناسب نوع راه بند با نیازها و انتظارات شماست. برای راه بند پارکینگ عمومی، نوع میله‌ای بهترین گزینه است. اما اگر مکان موردنظر صنعتی است یا ملاحظات امنیتی و ایمنی دارد بهتر است انواع راه بند برقی بولارد یا دفنی را بررسی کنید. راه بندهای آکاردئونی نیز درصورت نیاز شما به جابجایی، مناسب هستند. در ادامه، دیگر نکات مهم هنگام خرید راهبند را بررسی می‌کنیم.

جهت عبور راهبند

این فاکتور بیشتر در مورد انواع راه بند برقی میله‌ای مطرح می‌شود. برخی از انواع راه بند میله‌ای تنها به‌صورت یک‌طرفه عمل می‌کنند. آن‌ها برای مکان‌هایی مناسب هستند که خودروهای ورودی، قصد بازگشت نداشته یا خروجی متفاوتی دارند. اما اگر ورودی و خروجی یکسان است، باید از نوع دوطرفه این راه بندها استفاده کنید. قیمت راه بند پارکینگ دوطرفه نسبت به یک‌طرفه کمی بیشتر است.

بازه دمایی عملکردی راه بند برقی

به‌ویژه در مورد انواع راهبند اتوماتیک که قرار است در فضای باز نصب شوند، باید به بازه‌ی دمایی عملکرد آن‌ها توجه کنید. همه‌ی راه بندها در دمای معمول کار می‌کنند؛ اما اگر منطقه‌ی نصب این تجهیزات بسیار سرد یا بسیار گرم است باید توان موتور برای عملکرد درست و بدون اشکال تحت این شرایط را درنظر بگیرید. بهترین راه بندها ازاین‌نظر توان عملکرد در دمای منفی ۳۰ درجه تا نزدیک به ۸۰ درجه سانتی‌گراد را دارند که برای مکان‌های صنعتی و دور از شهر مناسب هستند.

استانداردهای راهبند برقی

استاندارد راهبند اتوماتیک تعیین‌کننده‌ی میزان مقاومت آن در برابر شرایط محیطی و عوامل آسیب‌زننده است. استانداردهای IP54 و IP55 نمونه‌هایی از آن‌ها هستند. به‌عنوان مثال، استاندارد IP54 نشان می‌دهد که راه بند برقی موردنظر شما در برابر عوامل خورنده و آب، مقاوم است. اما چنین راهبندی، مقاومت خوبی در برابر نفوذ گردوغبار نخواهد داشت. اگر راهبندی مقاوم در برابر گردوغبار مدنظر شماست باید به دنبال استاندارد IP55 یا استانداردهای بالاتر بگردید.

استاندارد IP، یک استاندارد جهانی با رده‌بندی توافقی در سراسر دنیاست که مقاومت تجهیزات در برابر عوامل آسیب‌زا را تعیین می‌کند. استانداردهای IP65 به بالا نیز نشان‌دهنده‌ی مقاومت راهبند در برابر ضربه و اجسام خارجی است. جزئیات توان مقاومت راهبند مانند شدت ضربه و مدت‌زمان و عمق غوطه‌وری در آب را نیز باید هنگام خرید بررسی کنید. قیمت انواع راهبند پارکینگ با بهبود استاندارد؛ مسلما افزایش پیدا می‌کند.

سرعت راه بند برقی

یکی از موارد مهم هنگام خرید راه بند اتوماتیک ، توجه به سرعت عملکرد این تجهیزات است. راهبند پارکینگ یا هر راهبندی که عبور و مرور زیادی از آن صورت می‌گیرد باید سرعت مناسبی داشته باشد. همچنین اگر مکان موردنظر در معرض حملات تروریستی یا ورود غیرمجاز قرار دارد نیز باید راهبندی سریع برای آن نصب کنید تا بلافاصله پس از باز شدن، بسته شود. سرعت سه ثانیه برای انواع راه بند پارکینگ ، مناسب ارزیابی می‌شود.

برخی انواع راهبند برقی دارای قابلیت تنظیم سرعت هستند. به‌این‌ترتیب می‌توانید آن‌ها را بسته به میزان رفت‌و‌آمد و موقعیت تنظیم کنید. از مهم‌ترین عوامل موثر در سرعت راهبند اتوماتیک نیز موارد زیر هستند:

 • قدرت موتور
 • قدرت و کیفیت بخش محرک مانند گیربکس و فنرها
 • وزن بدنه یا پایه
 • طول پایه
_

پروژه های اجرا شده

برخی از پروژه های راهبند‌ های برقی انجام شده‌ی شرکت پاناتین پارس 

_

قیمت راه بند برقی پاناتین پارس

قیمت راهبند به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین این عوامل نوع راه بند است. قیمت راه بند آکاردئونی یا به‌طورکلی راه بندهای غیراتوماتیک و دستی نسبت به انواع اتوماتیک ارزان‌تر است. در میان انواع راه بند برقی نیز نوع میله‌ای، ارزان‌ترین محسوب می‌شود. در رده‌های بعدی نیز راه بندهای ستونی و ضد تروریستی قرار می‌گیرند.

مکانیسم راه بند نیز بر قیمت آن اثرگذار است؛ به‌طوریکه راه بندهای الکترومکانیکی نسبت به راه بند هیدرولیکی ، ارزان‌تر هستند. راه بندهای تاشو، تلسکوپی و چندسرعته نیز نسبت به انواع دیگر این تجهیزات با عملکرد ساده و معمول، گران‌تر هستند.

قیمت راهبند ایرانی نیز نسبت به راهبندهای خارجی ارزان‌تر است. هرچند که یک تولیدکننده‌ی ایرانی مانند پاناتین پارس می‌تواند با استفاده از قطعات خارجی و باکیفیت، محصولات خود را تولید کند. به‌این‌ترتیب در عین تضمین کیفیت راهبند، قیمت آن نیز مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

دیگر عامل موثر در قیمت راهبند برقی ، درجه‌ی سختی متریال و ویژگی‌های کیفی آن‌هاست. ازاین‌نظر قیمت راهبندهای فولادی نسبت به راهبندهای آلومینومی بالاتر بوده که درصورت استفاده از راه‌کارهای محافظتی اضافه، مانند روکش PVC و پوشش‌های ضدخوردگی، بیشتر نیز خواهد شد. از دیگر عوامل موثر در قیمت راهبند نیز موارد زیر هستند:

 • حجم و وزن راه بند
 • قابلیت نصب سیستم‌های عبور و مرور اضافه مانند RFID و دستگاه کارت‌خوان
 • قدرت موتور
 • کیفیت خدمات پس از فروش
 • سیاست‌های تولیدکننده در تامین قطعه و فروش راهبند
_

خرید راهبند برقی پاناتین پارس

شرکت پاناتین پارس یکی از اصلی‌ترین تولیدکننده‌ها و مراکز فروش راهبند برقی و دستی در کشور ماست. این شرکت با بهره‌گیری از نیروی کار متخصص، دستگاه‌های پیشرفته در خط تولید، قطعات باکیفیت با برندهای اروپایی و تجربه‌ی بیش از دو دهه‌ای خود، تمامی نیازهای ممکن در این زمینه را پوشش داده است. از مهم‌ترین مزایای خرید از این مرکز فروش راهبند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان طراحی اختصاصی
 • تولید راهبند با امکان نصب انواع سیستم‌های هوشمند
 • خدمات پس از فروش گسترده
 • ارائه‌ی خدمات نصب و تعمیرات تخصصی
 • طراحی و تولید در سریع‌ترین زمان ممکن
 • ارسال و ارائه‌ی خدمات به تمامی نقاط کشور
 • ثبت سفارش آسان و پرداخت امن
 • قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه، منطقی و شفاف
 • تعمیر راه بند برقی

برای سفارش انواع راه بند برقی و دستی پاناتین پارس، کافی است که با کارشناسان ما تماس تلفنی برقرار کرده و ضمن دریافت مشاوره، سفارش خود را ثبت کنید. با ارسال ایمیل یا پیام در واتس‌اپ و تلگرام نیز می‌توانید نسبت به استعلام قیمت راه بند اقدام نمایید.

آیا سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا  سؤال خود را برای ما ارسال کنید، تیم ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهد داد.

بهترین راهبند برای پارکینگ، راهبند بازویی است.

پیشنهاد پاناتین پارس، استفاده راهبند آکاردئونی یا بازویی این شرکت است.

راهبند بازویی الکترومکانیکی ساده، ارزان‌ترین راه بند برقی محسوب می‌شود.

بهتر است از رنگ‌های بارز و متضاد با رنگ اطراف راهبند استفاده شود. قرمز، زرد و مشکی و ترکیب آنها با سفید معمول‌ترین رنگ‌ها هستند.

برای درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید.

0/5 (0 نظر)