Previous slide
Next slide
پاناتین پارس

 طراحی و مهندسی

 بهترین درب اتوماتیک شیشه ای در ایران 

درب اتوماتیک شیشه ای یکی از پرکاربردترین انواع درب اتوماتیک برقی است. همانطورکه از نام این درب مشخص است، متریال اصلی آن از شیشه بوده و استفاده از آن، شامل مزایا و محدودیت‌های این متریال خواهد بود. این درب در مکان‌های مختلفی از خانگی و مغازه‌های تجاری تا فرودگاه‌ها و مکا‌ن‌های صنعتی کاربرد دارد. مکانیسم آن نیز می‌تواند شکل‌های مختلفی از ریلی تا لولایی داشته باشد.

هنگام خرید درب اتوماتیک شیشه ای اعم باید به عوامل متعددی از ابعاد درب، کیفیت متریال، نوع عملکرد، کیفیت یراق‌آلات و غیره توجه کنید. شرکت پاناتین پارس یکی از تولیدکننده‌ها و مجریان اصلی این نوع درب در کشور ماست. این شرکت، انواع متنوع درب برقی شیشه ای را به شکل سفارشی تولید می‌کند. در ادامه، انواع درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس را معرفی می‌کنیم.

_

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ پاناتین پارس

یکی از پرکاربردترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای ، درب اسلایدینگ (Sliding) یا به عبارت دقیق‌تر سایداسلایدینگ (Side Sliding) است. عملکرد این درب به‌صورت کشویی است و همانطورکه از کلمه‌ی اسلاید مشخص است می‌تواند از حداقل دو بخش که به‌صورت اسلایدی به موازات چهارچوب حرکت می‌کنند، تشکیل شود. پاناتین پارس، درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ خود را در ابعاد متنوع و به‌منظور کاربری در مکان‌های مختلف اعم از تجاری و صنعتی و غیره تولید می‌کند.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ
_

نحوه عملکرد در شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اسلایدینگ به شکل افقی و به موازات چهارچوب درب باز و بسته می‌شود. مهم‌ترین یراق‌آلات این درب شامل، ریل، قرقره، آویز، گیربکس و چرخ‌دنده هستند. فریم درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ نیز به غلطک‌های پلاستیکی مجهز می‌شود که با اعمال نیروی مکانیکی، چرخ‌دنده را بر روی ریل‌ها به حرکت درمی‌آورد.

 درب برقی شیشه ای اسلایدینگ به چند روش باز و بسته می‌شود. اولین روش با دریافت پیام از سنسورهای حرکتی است که بالا یا در نقاط دیگر نزدیک به درب نصب می‌شوند. دومین روش نیز دریافت سیگنال الکترومغناطیسی از ریموت‌کنترل و سومین روش نیز باز و بسته شدن از طریق کلید برق است. البته در مواقع اضطراری مانند قطع برق یا اتمام منبع تغذیه نیز می‌توان درب را به‌صورت مکانیکی باز و بسته کرد.

لازم به ذکر است که لت‌ها یا لنگه‌های درب شیشه ای اتوماتیک می‌توانند همگی متحرک یا برخی متحرک و برخی ثابت باشند. متداول‌ترین انواع این درب عبارتند از:

 • چهار-لت با دو لت ثابت و دو لت متحرک
 • دو-لت؛ با یک لت ثابت و یک لت متحرک
 • یک-لت متحرک که برای مکا‌ن‌هایی با عرض کم استفاده می‌شود.
_

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

از مهم‌ترین مزایای خرید درب شیشه ای اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی پاناتین پارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱
_

۱

اشغال حداقلی فضا و مناسب برای مکا‌ن‌هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند.

۲
_

۲

سهولت در رفت‌وآمد

۳
_

۳

حذف تماس فیزیکی با دست درصورت نصب سنسورهای حرکتی

۴
_

۴

سروصدای اندک

۵
_

۵

قابلیت تنظیم سرعت

۶
_

۶

استهلاک پایین

۷
_

۷

نورگیری عالی برای فضای داخلی

۸
_

۸

امکان استفاده حداکثری از عرض چهارچوب برای عبور و مرور

۹
_

۹

ظاهر زیبا و مدرن

۱۰
_

۱۰

امکان اتصال درب به سیستم حضور و غیاب در محیط‌های اداری

۱۱
_

۱۱

جلوگیری از هدررفت انرژی گرمایی

۱۲
_

۱۲

قابلیت اجرا بر روی ابعاد مختلف دهانه از کوچک تا نسبتا بزرگ

_

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

از مهم‌ترین کاربردهای درب شیشه ای اتوماتیک کشویی می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • کاربردهای خانگی برای پاسیو، تراس، بالکن، سرویس بهداشتی و غیره
 • کاربردهای اداری مانند ورودی ساختمان و جداکننده‌ی بخش‌های مختلف ادارات
 • کاربردهای تجاری به‌ویژه برای ورودی پاساژها و فروشگاه‌ها
 • ورودی ساختمان بیمارستا‌ن‌ها و جداکننده‌ی بخش‌های مختلف آ‌ن‌ها
 • فرودگاه‌ها
 • بانک‌ها
 • آزمایشگاه‌ها
 • مکا‌ن‌های آموزشی مانند دانشگاه
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ
درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ
_

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی پاناتین پارس

یکی از مدرن ترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای ، درب تلسکوپی است. این درب، کمی شبیه به درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ است با این تفاوت که لت‌های بیشتری داشته که می‌توانند به موازات یکدیگر نیز حرکت کنند. این ویژگی، سبب شده است که درب شیشه ای تلسکوپی را بتوان در ابعاد بسیار بزرگ نیز اجرا کرد. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی پاناتین پارس در دو نوع یک‌طرفه و دوطرفه تولید می‌شود. نوع یک‌طرفه شامل دو لولای متحرک و نوع دوطرفه شامل چهار لولای متحرک است.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
_

عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب شیشه ای تلسکوپی نیز مانند درب اسلایدینگ به سه روش دریافت پیام الکترومغناطیسی از ریموت‌کنترل، دریافت پیام از سنسور حرکتی جلوی درب و کلید برق، باز و بسته می‌شود. در طراحی این درب نیز از یراق‌آلات نسبتا مشابهی با درب اسلایدینگ استفاده می‌شود؛ با این تفاوت که ریل‌ها بیشتر و عریض‌تر شده و تعداد قرقره‌ها نیز افزایش می‌یابد. همچنین لولاها نیز نقش مهمی در حرکت این درب بازی می‌کنند.

از مزایای خرید درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالای درب‌ها در برابر رطوبت و خوردگی
 • تولید نویز اندک
 • امنیت بالا
 • سرویس خدمات پس از فروش و تعمیرات درب اتوماتیک شیشه ای گسترده در ایران
 • سرعت مناسب و ایمن درب‌ها و قابلیت تنظیم آنها
 • مقرون‌به‌صرفگی قیمت درب اتوماتیک این شرکت نسبت به رقبا
درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
_

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

از مهم‌ترین مزایای درب اتوماتیک شیشه ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱
_

۱

اشغال بسیار اندک فضا با حرکت لت‌ها در عرض چهارچوب درب

۲
_

۲

عملکرد بی صدا و روان به‌ویژه اگر از چرخ‌های پلیمری در ساخت درب استفاده شده باشد

۳
_

۳

سهولت در رفت‌وآمد

۴
_

۴

امکان اجرای آ‌ن‌ها با وزن بسیار بالا برای چهارچوب‌های بسیار عریض

۵
_

۵

نورگیری عالی برای فضا

۶
_

۶

حذف تماس فیزیکی با دست درصورت نصب سنسورهای حرکتی

۷
_

۷

جلوگیری از ورود گردوغبار

۸
_

۸

امکان استفاده حداکثری از عرض چهارچوب برای عبور و مرور

۹
_

۹

قابلیت تنظیم سرعت

۱۰
_

۱۰

ظاهر زیبا و مدرن

۱۱
_

۱۱

ایزوله‌کردن محیط داخلی ازنظر هدررفت انرژی گرمایی. بسیاری از درب‌های تلسکوپی پس از تشخیص اتمام رفت‌وآمد سریعا بسته‌شده و تنها به اندازه‌ی لازم باز می‌شوند.

_

کاربردهای درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب‌های اتوماتیک تلسکوپی کاربردهای متنوعی دارند که عمدتا در بخش‌های تجاری و صنعتی هستند. این درب‌ها را حتما در ورودی فرودگاه‌ها، پاساژها و فروشگاه‌های بزرگ دیده‌اید. همچنین از آن به‌عنوان درب جداکننده در بخش‌های مختلف مکان‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود. بیمارستان‌ها و مکا‌ن‌های آموزشی نیز از دیگر مصرف‌کننده‌های انواع درب برقی شیشه ای تلسکوپی هستند.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی
_

نمونه کار

 

_

درب اتوماتیک شیشه گردان پاناتین پارس

یکی از محبوب‌ترین انواع درب اتوماتیک شیشه ای ، نوع گردان آن است. این درب که به‌احتمال‌زیاد آن را در ورودی پاساژها و مجتمع‌های تجاری دیده اید به نام درب شیشه ای چرخان یا ریوالوینگ (Revolving) نیز شناخته می‌شود. مکانیسم این درب نسبتا پیچیده‌تر از سایر انواع درب شیشه‌ای بوده و در یک محیط دایره‌ای عبور و مرور را میسر می‌کند.

برخی از انواع درب برقی شیشه ای گردان، دارای محفظه شیشه‌ای و برخی دیگر، بدون این محفظه هستند. وجود محفظه، سبب مزایایی مانند کاهش ورود گردوغبار، امنیت بیشتر و کاهش هدررفت دما می‌شود. بااین‌حال نمی‌توان از هزینه‌ی اضافه و قابل‌توجه طراحی این جداره نیز چشم‌پوشی کرد.

نوع دوقلوی درب اتوماتیک شیشه گردان نیز قابل‌سفارش است. این درب از دو قسمت که هر کدام دارای دو لت قائمه هستند تشکیل شده که محور چرخش‌شان در یک راستا قرار دارد. بنابراین، هنگامی‌که یکی از درب‌ها باز است، دیگری قطعا بسته خواهد بود. مزیت این درب این است که تنها به‌اندازه‌ی لازم باز می‌شود و از تبادل انرژی زیاد بین محیط داخل و بیرون و ورود گردوغبار جلوگیری بیشتری به‌عمل می‌آورد.

درب اتوماتیک شیشه گردان
درب اتوماتیک شیشه گردان
درب اتوماتیک شیشه گردان پاناتین پارس
درب اتوماتیک شیشه گردان پاناتین پارس

عملکرد درب اتوماتیک شیشه گردان

_

درب اتوماتیک شیشه گردان از دو یا تعداد بیشتری لت متصل به هم تشکیل شده است. هنگامی‌که افراد به حریم درب وارد می‌شوند، حسگرهای حرکتی و وزنی پیامی به موتور درب ارسال می‌کنند. موتور نیز درب را به حرکت درآورده و افراد با چند قدم می‌توانند از محل خارج یا به آن وارد شوند. البته نوع تمامی مکانیکی این درب نیز ساخته می‌شود که طبیعتا در دسته‌ی درب‌های اتوماتیک جای نمی‌گیرد. امنیت درب نیز به‌وسیله‌ی بازو و هدری که در کنار درب نصب می‌شود تامین خواهد شد.

یراق‌آلات درب اتوماتیک شیشه گردان نسبتا زیاد و پیچیده هستند و شامل انواع لولا، قرقره، بازو و اهرم می‌شوند. مهم‌ترین این یراق‌آلات چرخ دنده‌ها هستند که خود به انواع مکانیکی، مغناطیسی دوار و سیم‌پیچ ثابت تقسیم می‌شوند. این یراق‌آلات عمدتا در کف درب، بالا و بخش مرکزی درب که به آن ستون گفته می‌شود، نصب می‌شوند. وظیفه‌ی این ستون، اتصال لت‌های درب به یکدیگر است. اگر درب، سه‌لتی باشد، این ستون، مثلثی و اگر چهارلتی باشد، مستطیلی خواهد بود.

نصب و راه اندازی درب اتوماتیک شیشه گردان

_

درب اتوماتیک شیشه گردان ازجمله درب‌هایی است که کف زمین نصب می‌شود. حسگرهای درب نیز معمولا بالای آن قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که استفاده از حسگرهای وزنی برای این نوع درب اتوماتیک، مرسوم تر است؛ چراکه حسگرهای حرکتی مادون‌قرمز، گاهی با عبور افراد از نزدیکی درب نیز عمل کرده و درب را بی‌جهت باز می‌کنند. اتفاقی که سبب استهلاک و مصرف انرژی بیشتر می‌شود.

عملکرد درب اتوماتیک شیشه گردان به‌گونه‌ای است که می‌تواند در حالت باز، بسته و یا هر دوی آ‌ن‌ها عمل کند. از پرکابردترین انواع این درب می‌توان به درب‌های دو، سه و چهار با یا بدون ویترین خارجی اشاره کرد.

فریم درب شیشه ای اتوماتیک گردان نیز عمدتا از فلزات مقاوم به خوردگی ساخته می‌شود. این فلز در بیشتر مواقع، فولاد گالوانیزه، فولاد ضدزنگ یا آلومینیوم آنودایزشده است. آلومینیوم آنودایزشده، قابلیت رنگ‌آمیزی نیز دارد و می‌تواند جلوه‌ی بصری بهتری به درب و ورودی فضا بدهد.

_

مزایا و کاربردهای درب اتوماتیک شیشه گردان

شاید اولین مزیت درب اتوماتیک شیشه گردان را بتوان ظاهر بسیار لوکس و مدرن آن دانست. به همین دلیل است بسیاری از مجتمع‌های تجاری و اداری لوکس از این درب به‌عنوان ورودی خود استفاده می‌کنند.

دیگر مزیت مهم درب اتوماتیک شیشه گردان ، عایق کردن فضای داخلی است. به‌ویژه اگر این درب را در حالتی که از آن استفاده نمی‌کنید، ساکن نگه دارید، می‌توانید مطمئن باشید که محیط ازنظر گرمایی و ورود گردوغبار به میزان خوبی، ایزوله خواهد شد.

از دیگر مزایای درب اتوماتیک شیشه گردان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱
_

۱

صرفه‌جویی در فضا و مناسب برای ورودی‌های با عرض بسیار کم

۲
_

۲

امکان تنظیم سرعت

۳
_

۳

بدون نیاز به تماس دست

۴
_

۴

نظم‌بخشی بیشتر به عبور و مرور

۵
_

۵

امکان ورود و خروج همزمان بدون برخورد

۶
_

۶

هماهنگی بالا با سیستم‌های نظارتی و هوشمندسازی

۷
_

۷

عملکرد روان و بی‌صدا

از مهم‌ترین محل‌های کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای گردان ، علاوه بر مجتمع‌های تجاری، می‌توان به بانک‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، فرودگاه‌ها و کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد.

_

درب اتوماتیک شیشه کرو (Curve) پاناتین پارس

یکی دیگر از انواع درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس ، درب منحنی یا کرو (Curve) است. همانطورکه از نام این درب مشخص است قسمت اصلی بدنه‌ی آن از شیشه و به‌صورت منحنی است. این درب که به آن قوسی و گرد نیز گفته می‌شود، ظاهری بسیار مدرن و لوکس داشته و ازاین‌رو برای مکان‌های تجاری و اداری مناسب است.

درب اتوماتیک شیشه کرو تمام‌گرد یا ۳۶۰ درجه به‌صورت دوبل نصب می‌شود. به‌این‌ترتیب که هنگام ورود و خروج، ابتدا یک درب باز شده، شما در فضای بین دو درب قرار گرفته و سپس درب دوم باز می‌شود. این دو درب درواقع یک دایره‌ی کامل را می‌سازند. در برخی مکان‌ها نیز از درب‌های نیم‌گرد یا ۱۸۰ درجه استفاده می‌شود. این درب‌ها مسلما هزینه‌ی کمتری داشته اما ازنظر عایق حرارتی، عملکرد ضعیف‌تری دارند.

درب اتوماتیک شیشه ای کرو
درب اتوماتیک شیشه ای کرو پاناتین پارس
_

عملکرد در اتوماتیک شیشه ای کرو

درب اتوماتیک شیشه کرو به‌صورت اسلایدینگ جابجا می‌شود. به این معنی که ضلع شیشه‌ای و منحنی، هنگام باز و بسته شدن، فضای اضافه‌ای به‌غیراز فضای خود درب اشغال نکرده و به موازات کمان دایره یا منحنی جابجا می‌شود. بااین‌حال چه در مورد این درب و چه درب مورد درب‌های گردان باید گفت که اشغال فضای‌شان قطعا بیشتر از درب‌های اسلایدینگ یا تلسکوپی است. اما به‌طور‌متوسط، حدود ۶۰ درصد، فضای کمتری نسبت به درب‌های لولایی که در بخش دیگر این مطلب آن را معرفی می‌کنیم، اشغال می‌کنند.

یراق‌آلات و فریم درب شیشه ای اتوماتیک کرو، ترکیبی از یراق‌آلات درب‌های اسلایدینگ و چرخان هستند. عملکرد درب نیز به‌وسیله‌ی سنسورهای وزنی صورت می‌گیرد. البته می‌توان سیستم قفل مرکزی را نیز بر روی آ‌ن‌ها پیاده‌سازی کرد تا درصورت نیاز، درب به‌هیچ‌عنوان باز نشود یا برای مدتی در حالت باز قرار بگیرد.

درب اتوماتیک شیشه ای کرو
درب اتوماتیک شیشه ای کرو
_

مزایا و کاربردهای درب اتوماتیک شیشه ای کرو

از مهم‌ترین مزایای درب اتوماتیک شیشه ای Curve می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

۱
_

۱

اشغال فضای نسبتا کم

۲
_

۲

جلوگیری از هدر رفت انرژی و ورود گردوغبار

۳
_

۳

امنیت بالا

۴
_

۴

زیبایی ظاهری

۵
_

۵

قابلیت هماهنگی با سیستم‌های نظارتی و هوشمندسازی

۶
_

۶

قابلیت تنظیم سرعت

۷
_

۷

بدون نیاز به تماس دست

۸
_

۸

عملکرد روان و بی‌صدا

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی را می‌توان برای ورودی فروشگاه‌ها و مکا‌ن‌های تجاری، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و مکا‌ن‌های اداری استفاده کرد.

_

درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی پاناتین پارس

اگر سوار اتوبوس‌های داخل شهر شده باشید حتما می‌دانید که منظور از درب شیشه ای اتوبوسی چیست. این درب در زبان صنعتی به درب تاشو یا فولدینگ (Folding) معروف است. عنوانی که به‌خوبی بیان‌کننده‌ی نحوه حرکتش هنگام باز و بسته شدن است. این درب از چند لت جداگانه تشکیل شده که هنگام باز شدن به طرفین یا یک طرف، روی یکدیگر تا می‌شوند.

درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی پاناتین پارس
درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی پاناتین پارس
_

عملکرد در اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی

درب اتوماتیک اتوبوسی با ترکیبی از مکانیسم‌های الکتریکی، مکانیکی و در برخی مواقع، پنوماتیکی کار می‌کند. به‌ویژه اگر سرعت و قدرت بالای درب مدنظر باشد، استفاده از مکانیسم پنوماتیکی نیز گریزناپذیر خواهد بود. این درب معمولا با دستور الکتریکی یا ریموت‌کنترل کار کرده و البته می‌توان از انواع سنسور حرکتی و وزنی نیز برای آن استفاده کرد. در برخی ادارات و مکا‌ن‌های صنعتی، سنسورهای اثرانگشت نیز روی این درب نصب می‌شود.

حالت‌های مختلفی نیز می‌توان برای عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای تعریف کرد. در حالت تمام‌باز، تمام چهارچوب درب باز می‌شود، اما در حالت‌های نیمه‌بسته یا نیمه‌باز، بخشی از ورودی باز و بخشی دیگر بسته و قفل است. همچنین می‌توان برای مدتی، بخشی از فضای درب مانند یک یا دو لت آن را برای عبور و مرور باز گذاشت و بقیه را به‌صورت کاملا بسته، قفل کرد.

_

مزایا و کاربردهای درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی

مهم‌ترین مزیت درب برقی شیشه ای اتوبوسی این است امکان استفاده حداکثری از فضای ورودی را فراهم می‌کند. با نصب این درب، حدود ۸۵ درصد از فضای ورودی برای عبور و مرور آزاد خواهد شد که عدد بسیار خوبی محسوب می‌شود. درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی به همین دلیل برای دهانه‌های تنگ، بسیار مناسب خواهد بود. گواه این موضوع نیز استفاده از چنین مکانیسمی برای ورودی اتوبوس است.

دیگر مزیت مهم درب اتوماتیک شیشه ای ، اتوبوسی اشغال بسیار کم فضا است. این درب، همچنان هنگام حرکت کمی‌از عمق فضا را اشغال می‌کند؛ اما این اشغال فضا در مقایسه با درب‌های گردان، منحنی یا لولایی بسیار ناچیز است. ازاین‌نظر این درب برقی شیشه ای را می‌توان پس از درب‌های اسلایدینگ و تلسکوپی، کم‌جا‌ترین در نوع خود عنوان کرد. از دیگر مزایای درب اتوبوسی به‌عنوان یکی از انواع درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت بالای اپراتور
 • سرعت بالا
 • جلوگیری از ورود گردوغبار و هدررفت انرژی به دلیل سرعت بالا
 • قابلیت تنظیم سرعت
 • بدون نیاز به تماس دست
 • امکان نصب شیشه‌های تک و دوجداره
 • قابلیت بازشدن با فشار در مواقعی که به خروج اضطراری نیاز است
نحوه عملکرد در شیشه ای اتوماتیک
نحوه عملکرد در شیشه ای اتوماتیک

با این‌حال باید اشاره کنیم که سروصدای این درب، نسبت به دیگر انواع درب برقی شیشه ای ، به‌طورمتوسط بیشتر است. مکان‌های اداری و صنعتی با ورودی‌های تنگ از اصلی‌ترین موارد استفاده از درب اتوماتیک شیشه ای اتوبوسی هستند. اما از انواع بزرگتر این درب برای مکان‌های تجاری، بوتیک‌ها، کافه، رستوران و حتی مصارف خانگی مانند درب تراس، ورودی استخر خانگی و بالکن نیز استفاده می‌شود.

_

درب اتوماتیک شیشه ای لولایی پاناتین پارس

درب‌های لولایی لنگه‌ای شیشه‌ای را همه‌ی ما می‌شناسیم. این درب‌ها امروزه به‌صورت اتوماتیک نیز ساخته می‌شوند. عملکرد آ‌ن‌ها درست مانند درب‌های لولایی است. آ‌ن‌ها عمدتا به ریموت‌کنترل مجهز شده و دستور باز و بسته شدن را به این شکل دریافت می‌کنند. همچنین می‌توان آ‌ن‌ها را با کلید برق نیز به حرکت درآورد. قابلیت همگام‌سازی موتور آ‌ن‌ها با سیستم‌های هوشمند خانه و مکا‌ن‌های تجاری نیز وجود داشته و حتی شاید بتوانید آ‌ن‌ها را از راه دور و با استفاده از گوشی تلفن همراه خود نیز باز و بسته کنید.

شرکت پاناتین انواع درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه و دو لنگه لولایی را تولید کرده که برای عملکرد خود متکی به لولا و جک درب اتوماتیک هستند. همچنین می‌توانید آ‌ن‌ها را به‌صورت مکانیکی و با دست نیز و باز بسته کنید

درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه
درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه
_

مزایا و کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه و دو لنگه

همانطورکه مشخص است، درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه یا دو لنگه نسبت به درب‌های دیگر اتوماتیک به فضای بیشتری برای باز و بسته شدن نیاز دارند. به همین دلیل، امکان نصب آ‌ن‌ها در مکان‌هایی که با محدودیت فضا مواجه هستند، کمتر خواهد بود. بااین‌حال، نصب این درب خالی از مزیت نیست و از مهم‌ترین نقاط قوت آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امنیت بالا هنگام عبور و مرور
 • کاربری ساده
 • نصب نسبتا ساده
 • عدم پیچیدگی در مکانیسم و درنتیجه قابلیت تعمیر آسان
 • قابلیت تنظیم سرعت و تجهیز به آرام‌بند
 • قابلیت نصب قفل ضدسرقت روی درب
درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه
درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه

کاربرد درب اتوماتیک شیشه ای تک لنگه و دو لنگه عمدتا در مکا‌ن‌های تجاری، اداری، آموزشی، ورودی ساختمان مسکونی و اداری است. همچنین از انواع بزرگتر این درب نیز ممکن است در مکان‌های صنعتی استفاده شود.

_

درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو پاناتین پارس

درب شیشه ای اتوماتیک نفر رو ، به دربی گفته می‌شود که مخصوص عبور و مرور یک نفر طراحی شده است. این درب می‌تواند در انواع مختلفی طراحی شود اما مهم‌ترین شکل آن، درب نفرروی لولایی است. این درب می‌تواند به‌صورت تک یا دولنگه باشد و کاربری آن عمدتا در مکا‌ن‌های تجاری و اداری است.

 

همچنین دیگر انواع درب شیشه ای اتوماتیک مانند تلسکوپی، اسلایدینگ و تاشو را نیز می‌توان به‌شکل نفررو طراحی کرد. دراین‌صورت، اندازه‌ی آ‌ن‌ها کوچک شده و الزامات درب‌های صنعتی را نخواهند داشت.

از ویژگی‌های درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو می‌توان به تحرک محدود آ‌ن اشاره کرد. این درب برای مکا‌ن‌هایی مناسب است که رفت‌وآمد در آ‌ن‌ها چندان زیاد نیست. درغیراین‌صورت باز و بسته شدن‌های متعدد، سبب استهلاک درب و اختلال در عبور و مرور می‌شود.

 

شرکت پاناتین پارس انواع درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو را با امکان نصب انواع سنسور به‌منظور حذف تماس دست، امنیت بالا و با عملکرد نرم و بدون صدا تولید می‌کند.

درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو پاناتین پارس
درب اتوماتیک شیشه ای نفر رو پاناتین پارس
_

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای

درحالی که درب اتوماتیک از متریال‌های دیگری مانند فولاد، آلومینیوم، PVC، MDF و غیره نیز ساخته می‌شود چرا باید تصمیم به نصب درب برقی شیشه ای بگیریم؟ در این بخش به مزایای کلی این درب می‌پردازیم.

شکی نیست که شیشه، ظاهری لوکس و مدرن به فضا می‌دهد. این متریال با درخشندگی خاص خود برای مکان‌های تجاری و اداری لوکس مناسب بوده و با سبک‌های مدرن طراحی دکوراسیون داخلی سازگاری دارد. به‌ویژه اگر فضای کار یا محیط اداری شما، جدی و حرفه‌ای است درب اتوماتیک شیشه ای گزینه‌ی مناسبی برای‌تان خواهد بود. سادگی این متریال نیز آن را با سبک‌های مینیمال نیز هماهنگ ساخته است.

هیچ متریال دیگری را نمی‌توانید به‌اندازه‌ی شیشه به‌آسانی و بدون محدودیت در مواد شوینده، تمیز کنید. شاید کثیفی درب اتوماتیک شیشه ای زودتر از دیگر درب‌ها به چشم برسد؛ اما تمیزکردن آن نیز آسان و سریع است. بعد از تمیزکردن نیز نگران خوردگی یا طبله‌کردن درب نخواهید بود. علاوه‌بر‌این، بافت صیقلی شیشه که نسبت به بسیاری متریال‌ها مانند MDF و PVC تخلخل کمتری دارد، پتانسیل آن برای آلودگی را کاهش می‌دهد. این قابلیت سبب شده است که درب اتوماتیک شیشه ای گزینه‌ای مناسب برای بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها باشد.

یکی از مهم‌ترین مزایای نصب درب برقی شیشه ای ، عبور نور از آن است. به‌این‌ترتیب با نصب این درب، قطعا بهره بیشتری از نور محیط بیرون خواهید برد. درصورت نصب درب شیشه ای در محیط داخلی نیز نور بازتاب‌شده از درب، سبب روشنایی بیشتر محیط خواهد شد. به‌ویژه اگر محیط شما کوچک باشد، این بازتاب نور، بزرگنمایی کاذب در چشم افراد را به دنبال خواهد داشت.

علاوه‌بر‌این، شیشه، امکانات دید را نیز فراهم می‌کند. اگر در محیط اداری‌تان به ارتباط همیشگی با همکاران نیاز دارید، نصب درب شیشه ای اتوماتیک می‌تواند در خدمت این نیاز شما قرار بگیرد. دید بیشتر، سبب وسعت بیشتر فضا در ذهن نیز خواهد شد.

در ساخت درب اتوماتیک شیشه ای از شیشه نشکن سکوریت با ضخامت‌های مختلف استفاده می‌شود. این متریال به‌خودی‌خود در برابر آسیب‌هایی مانند ضربه، خراش و حریق مقاومت بالایی دارد. این مقاومت بالا، سبب شده است که درب اتوماتیک شیشه ای حتی برای مکا‌ن‌های صنعتی با رفت‌وآمد بالا و مخاطرات زیاد نیز مناسب باشد. مقاومت در برابر خراش نیز سبب می‌شود که درب، ظاهر زیبای خود را تا سال‌ها حفظ کند.

یکی از اصلی‌ترین مشکلاتی که درب‌های فلزی و چوبی با آن مواجه هستند رطوبت و مواد شیمیایی خورنده است. این عوامل به‌مرور سبب خوردگی و تخریب درب شده و عملکرد آن را مختل می‌کنند. شیشه از تمامی این آسیب‌ها در امان بوده و درصورت نگهداری مناسب، می‌تواند تا سال‌ها عمر کند.

به‌طورمتوسط قیمت درب اتوماتیک شیشه ای را می‌توان در مقایسه با دیگر درب‌ها مناسب توصیف کرد. متریال شیشه نسبت به بسیاری متریال‌های دیگر، فرآیند تولید ساده‌تری دارد. نصب درب اتوماتیک شیشه ای نیز در بسیاری از مواقع، بدون نیاز به عملیات اضافه مانند جوشکاری و با سادگی بیشتری انجام می‌شود.

_

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای “Automatic Doors به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین این عوامل، مکانیسم درب است. در میان انواع درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس که بررسی کردیم، قیمت درب‌های گردان و منحنی به دلیل ساختار پیچیده‌ترشان از بقیه بیشتر است. درب‌های اسلایدینگ و تک‌لنگه‌ی نفررو را نیز می‌توان ازجمله ارزان‌ترین درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای قلمداد کرد. انواع تلسکوپی و اتوبوسی نیز در میانه‌ی این طیف قرار می‌گیرند.

از دیگر عوامل موثر در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضخامت شیشه
 • نوع شیشه و ویژگی‌های آن اعم از مقاومت بیشتر در برابر حریق و غیره
 • تجهیزات اضافه‌تر مانند یراق‌آلات ضدحریق، ضدسرقت و غیره
 • اندازه‌ی درب
 • کیفیت متریال و برند تولیدکننده قطعات
 • تعداد و نوع یراق‌آلات
 • نوع سنسورها و تعداد آ‌ن‌ها
 • کیفیت موتور جک اتوماتیک
 • هزینه‌ی مربوط به نصب
قیمت درب اتوماتیک شیشه ای
قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

یکی از مهم‌ترین عوامل اثرگذار در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای نیز فروشنده درب است. با خرید درب شیشه ای برقی از تولیدکننده به‌صورت مستقیم، می‌توانید چرخه‌ی فروش را کوتاه‌تر کرده و در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنید. همچنین لازم است که هنگام خرید درب اتوماتیک شیشه ای ، علاوه بر تطابق درب و ویژگی‌های آن با نیازهایتان، به اعتبار برند تولیدکننده، دریافت ضمانت‌نامه اصلی درب، قطعات و خدمات نصب آن نیز توجه کنید.

خرید درب شیشه ای اتوماتیک

_

شرکت پاناتین پارس یکی از اصلی ترین تولیدکننده‌های انواع درب اتوماتیک ازجمله درب اتوماتیک شیشه ای در کشور ماست. این شرکت، ضمن ارتباط نزدیک با تامین‌کننده‌های قطعه و یراق‌آلات درب در کشورهای اروپایی، از خط تولیدی مدرن و مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا در این صنعت بهره می‌برد. به‌منظور خرید انواع درب اتوماتیک شیشه ای پاناتین پارس ، کافی است با کارشناسان ما تماس تلفنی برقرار کرده یا سوالات خود را از طریق اپلیکیشن‌های پیام‌رسان واتس اپ یا تلگرام و یا ارسال ایمیل با ما در میان بگذارید.

پاناتین پارس، بیش از دو دهه است که در زمینه‌ی فروش درب شیشه ای اتوماتیک فعال بوده و با نیازهای صنایع، ادارات، ساختما‌ن‌های تجاری، آموزشی و مسکونی ایرانی به‌خوبی آشنا است. از دیگر مزایای خرید درب اتوماتیک شیشه ای از پاناتین پارس می‌توان موارد زیر هستند:

 • خدمات پس از فروش گسترده
 • ارائه خدمات مشاوره
 • امکان طراحی اختصاصی درب با توجه به ابعاد و نیازهای شما
 • قیمت‌گذاری منطقی و مقرون‌به‌صرفه
 • پشتیبانی درلحظه هنگام نصب و پس از آن
 • تولید و ارسال سریع
 • نصب تخصصی

سوالات متدوال

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، لطفا  سؤال خود را برای ما ارسال کنید، تیم ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهد داد.

بسته به مکانیسم درب و اندازه‌ی آن، این زمان می‌تواند بین دو تا هشت ساعت باشد.

از همه‌ی انواع درب اتوماتیک شیشه ای می‌توانید استفاده کنید اما توصیه‌ی ما درب‌های کم‌جا و مدرن مانند اسلایدینگ، تلسکوپی، گردان و منحنی هستند

عمدتا از شیشه‌ی سکوریت نشکن استفاده می‌شود. دید شیشه، بسته به درجه‌ی ماتی آن داشته و گاهی نیز از شیشه‌های رفلکس استفاده می‌شود.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ به‌صورت یک یا دولنگه مجزا ساخته می‌شود؛ اما در ساخت درب تلسکوپی لت‌های بیشتری به‌کار می‌روند که به موازات یکدیگر حرکت کرده و درب را باز و بسته می‌کنند.

برای درخواست مشاوره با ما در ارتباط باشید.

0/5 (0 نظر)