درخواست تعمیرات و مشاوره آنلاین پاناتین پارس

پاناتین پارس

 طراحی و مهندسی

خدمات تعمیر داک لولر پاناتین پارس

داک لولر یا هم سطح کننده وسیله‌ای است که از آن به‌منظور اتصال دو سطح بارگیری و بارانداز در محیط‌های صنعتی استفاده می‌شود. اصلی‌ترین دلیل استفاده از این محصول، اختلاف ارتفاع سطوح بارانداز و خودروهای حمل بار است. استهلاک بالا، تولید یا نصب غیراصولی و استفاده‌ی اشتباه، ازجمله دلایل نیاز به تعمیرات داک لولر هستند.

شرکت پاناتین پارس، علاوه بر طراحی اختصاصی و تولید هم سطح کننده با استفاده از بهترین قطعات، مواد اولیه و استانداردهای روز، خدمات تعمیر داک لولر را با بهره‌گیری از کارشناسان خبره و در سریع‌ترین زمان ممکن ارائه می‌دهد.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
_

نگاهی به سازوکار داک لولر

پیش از پرداختن به بحث تعمیرات داک لولر خوب است که سازوکار این تجهیزات را بدانیم. همسطح کننده درواقع مانند پل یا سطح شیب‌داری بین دو سطح بارگیر و بارانداز عمل می‌کند. این وسیله از سه بخش اصلی زیر تشکیل شده است:

 • سیستم نیروی محرکه
 • قطعات مکانیکی
 • برق و کنترل الکتریکی

در بخش سیستم نیروی محرکه یکی از مکانیسم‌های هیدرولیکی (شامل موتور، پمپ و مخزن روغن) و پنوماتیکی (شامل موتور و پمپ باد) استفاده می‌شوند. برخی از داک لولرها نیز دارای مکانیسم تماما مکانیکی یا الکترومکانیکی هستند. بنابراین بخش‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی در آن‌ها دیده نمی‌شود.

قطعات مکانیکی همسطح کننده نیز شامل انواع اهرم، بازو، لولا، گیره، زنجیر، گوه، صفحه، لبه یا باله، صفحات جانبی و بسیاری از دیگر از قطعات و یراق‌آلات می‌شود. در بخش سیستم برقی نیز شاهد مدار فرمان، کلیدها، سنسورها، انواع قطعات الکترونیکی، سیم و کابل و غیره هستیم. این بخش در داک لولرهای دستی و تماما مکانیکی حذف می‌شود. خرابی هریک از این سه قسمت می‌تواند سبب نیاز به تعمیرات داک لولر شود.

کارکرد اصلی همسطح کننده این است که نیرو را از سیستم محرکه به بخش‌های مکانیکی انتقال داده و آن‌ها نیز صفحه و لبه‌ی داک لولر را تا ارتفاع موردنظر، بالا بیاورند. با نزدیک‌شدن منتهی‌الیه صفحه به ارتفاع بالاتر، لبه‌ی آن وارد عمل شده و به‌صورت افقی به لبه‌ی کامیون یا سطح موردنظر متصل می‌شود. به‌این‌ترتیب، انواع تجهیزات حمل بار مانند لیفتراک و ریچتراک می‌توانند با سرعت و امنیت بسیار بیشتری بارگیری و تخلیه بار را انجام دهند.

_

دلایل اصلی نیاز به تعمیرات داک لولر

سرویس و تعمیر داک لولر “loading dock repair services“، امری اجتناب‌ناپذیر است. همانطورکه می‌توان حدس زد، استهلاک این تجهیزات به‌دلیل عبور وسایل عمدتا سنگین مانند لیفتراک از روی آن بالاست. همچنین قرارداشتن این تجهیزات در معرض رطوبت، هوای آزاد، انواع روغن و مواد شیمیایی نیز سبب نیاز آن‌ها به تعمیرات و سرویس می‌شود. در این بخش، مهم‌ترین دلایل نیاز به تعمیرات داک لولر را بررسی می‌کنیم.

_

اعوجاج صفحه و لبه

اگر سازنده‌ی داک لولر، صفحه و لبه‌ی این محصول را با ضخامت استاندارد با توجه به نوع نیاز مصرف‌کننده، تولید نکند، پس‌ازمدتی شاهد اعوجاج و لهیدگی بخش‌هایی از صفحه و خم‌شدن لبه‌ی آن خواهیم بود. به‌طورکلی، لازم است که این بخش‌ها از فولاد گالوانیزه یا ضدزنگ ساخته شده و حداقل ۶ میلیمتر ضخامت داشته باشند. برای بارهای بیشتر از هشت تن نیز لازم است که ضخامت لبه حداقل ۱۰ میلیمتر باشد.

شرکت پاناتین پارس در این زمینه، استانداردهای تاییدشده توسط سازمان‌های اروپایی را مدنظر قرار می‌دهد. استفاده‌ی غیراصولی و عبور بارهای غیرمجاز نیز از دلایل اصلی نیاز به تعمیرات داک لولر در قسمت صفحه و لبه هستند.

زمان تعمیر داک لولر چقدر است؟
زمان تعمیر داک لولر چقدر است؟
_

اعوجاج بدنه داک لولر

آسیب‌های وارده به بدنه نیز از موارد مهم تعمیرات داک لولر هستند. پیشانی داک لولر و انتهای آن، بیشترین فشار را نسبت به دیگر اضلاع تحمل می‌کنند. استفاده از ناودانی و عدم رعایت ضخامت لازم، اصلی‌ترین دلایل اعوجاج این قسمت‌ها تحت فشار هستند. متریال اصولی برای این دو بخش، تیرآهن به‌ویژه برای اوزان هشت تن به بالا است.

_

شکستگی لولاها و اتصالات

خرابی، شکستگی و اعوجاج قطعات و اتصالات، یکی از اصلی‌ترین دلایل نیاز به تعمیرات داک لولر است. به‌ویژه لولاهای اتصال لبه به صفحه و لولاهای انتهای داک لولر، در معرض فشار و ضربات بسیار شدیدی هستند. نوع، ضخامت، جنس و تعداد لولاها در تقسیم فشار بین آن‌ها بسیار مهم است. بهترین لولا برای زیر لبه، لولاهای قویی هستند.

_

ضعیف شدن فنرها

فنرهای داک لولر تنظیم‌کننده‌ی ارتفاع آن هستند. ضعیف‌شدن آن‌ها سبب بالاآمدن بیش‌ا‌زحد صفحه‌ی داک لولر شده که علاوه بر فشار بیشتر بر دیگر قطعات، خطرات جدی در پی دارد. به همین دلیل توصیه می‌شود سرویس و تعمیر داک لولر را طبق برنامه‌ی زمانی ارائه‌شده انجام دهید. کارشناسان پاناتین پارس با محاسبات دقیق از صحت عملکرد فنرها اطمینان حاصل می‌کنند.

هزینه تعمیر داک لولر چقدر است؟
هزینه تعمیر داک لولر چقدر است؟
_

خارج شدن قسمت های مکانیکی از تنظیم

استفاده و نصب غیراصولی از مهم‌ترین دلایل خروج از تنظیم اهرم‌ها، بازوها و صفحات کمکی هستند. با‌این‌حال، این مشکل به دلیل ضربات متعدد و لرزش‌هایی که داک لولر به‌طورمدام در معرض آن‌هاست، اجتناب‌ناپذیر است. یکی از اقداماتی که در سرویس تعمیرات داک لولر پاناتین پارس انجام می‌شود، تنظیمات مجدد قطعات است.

_

تعمیرات بخش نیروی محرکه

یکی از مزایای داک لولر هیدرولیک نسبت به داک لولرهای مکانیکی و پنوماتیکی، کاهش قطعات آن‌ها و درنتیجه، کاهش هزینه‌های نگهداری است. با‌این‌حال این سیستم نیز به سرویس‌های دوره‌ای به‌ویژه تعویض روغن و فشار آن نیاز دارد. بی‌توجهی به این موضوع و کاهش خاصیت ارتجاعی و الاستیسیته‌ی روغن، سبب افزایش شدید اصطکاک بین قطعات شده و پوسیدگی زودهنگام آن‌ها را در پی دارد. افزایش نویز هنگام حرکت، یکی از نشانه‌های این مشکل و نیاز فوری به تعمیرات داک لولر است.

همچنین، تنظیم باد مخزن هوا و تعمیرات پمپ هوا از مهم‌ترین دلایل نیاز به تعمیر داک لولر پنوماتیکی هستند. به‌طورکلی، هزینه‌ی تعمیرات داک لولر پنوماتیکی نسبت به انواع مکانیکی و هیدرولیکی بیشتر است.

_

نشتی روغن در داک لولر هیدرولیک

یکی از نشانه‌های وجود مشکل در داک لولر هیدرولیک، نشتی روغن از قسمت‌های مختلف آن است. درصورت بی‌توجهی به این موضوع، اتفاقاتی مانند آتش‌سوزی به‌ویژه در داک لولرهای الکتروهیدرولیکی بعید نخواهد بود. عدم دقت در نصب، استفاده غیراصولی، عدم انجام به‌موقع سرویس‌ها و اتصالات بی‌کیفیت، اصلی‌ترین دلایل بروز این مشکل و نیاز به تعمیرات داک لولر هستند.

تعمیرات داک لولر
تعمیرات داک لولر
_

خرابی بخش الکتریکی داک لولر

یکی از مهم‌ترین دلایل نیاز به خدمات سرویس و تعمیر داک لولر ، خرابی قسمت‌های برقی و الکترونیکی آن است. مهم‌ترین مشکلات در این قسمت شامل موارد زیر هستند:

 • پارگی یا پوسیدگی کابل‌ها
 • سوختن یا خرابی فیوز
 • خرابی مدار فرمان
 • خرابی سنسورها

کاهش سرعت عملکرد، حرکت مقطع، افزایش سروصدا و افزایش لرزش هنگام حرکت از اصلی‌ترین نشانه‌های خرابی قسمت‌های برقی داک لولر هستند.

نکات لازم در تعمیر داک لولر

_

در زمان تعمیرات داک لولر ، رعایت نکات زیر می‌تواند این فرآیند را آسان‌تر ‌و سریع‌تر ‌کند:

 • تعمیر داک لولر را در ساعات خلوت و بدون حضور خودروهای باربر انجام دهید
 • در زمان تعمیر داک لولر ، امنیت اطراف را فراهم کرده و عبورومرور افراد متفرقه را ممنوع کنید.
 • از مشکلات و سرویس‌های انجام‌شده بر روی رمپ بارگیری ، گزارشی تهیه کرده و آن را در اختیار تعمیرکار قرار دهید
 • حتما از شرکت‌های معتبر و ارائه‌دهنده‌ی ضمانت بر روی خدمات تعمیر کمک بگیرید.
 • پس از اتمام تعمیرات داک لولر از شرکت مربوطه بخواهید که تست‌های لازم را انجام داده و به شما مهلت تست ارائه کند

همچنین رعایت نکات زیر در نگهداری از داک لولر می‌تواند موثر باشد:

 • همواره مراقب زمان تعویض روغن در دستگاه‌های هیدرولیکی باشید.
 • داک لولر، به‌ویژه صفحه‌ی آن را به‌صورت روزانه نظافت کنید
 • تغییرات تنظیمات داک لولر مانند سرعت را با توجه به دفترچه‌ی راهنمای آن انجام داده و یا از متخصص کمک بگیرید.
 • همواره به صدا و عملکرد روان تجهیزات دقت کنید
 • لبه‌ی دیواره‌ی بارانداز را به‌منظور جلوگیری از برخورد خودروها به داک لولر و درب اتوماتیک، به ضربه‌گیر مجهز کنید.
_

تعمیرات داک لولر در پاناتین پارس

شرکت پاناتین پارس، یکی از اصلی‌ترین تولیدکننده‌های تجهیزات ایمنی و حفاظتی برای محیط‌های صنعتی در کشور ماست. این شرکت، ضمن تولید انواع سکوی بارگیری به‌صورت سفارشی خدمات سرویس و تعمیرات این محصول را نیز ارائه می‌دهد. از مزایای استفاده از خدمات سرویس و تعمیرات داک لولر پاناتین پارس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالا در ثبت درخواست، ارسال کارشناس و انجام تعمیرات
 • دریافت هزینه‌ی مقرون‌به‌صرفه و شفاف
 • ارائه‌ی گارانتی خدمات و قطعات
 • بهره‌گیری از متخصصان خبره و دارای صلاحیت
 • تعمیر انواع داک لولر با همه‌ی مکانیسم‌ها
 • تامین قطعات از برندهای خارجی
 • تعمیر داک لولر در محل
تعمیر داک لولر مینی
تعمیرکار درب برقی

برای ثبت سفارش تعمیرات داک لولر خود کافی است با کارشناسان ما تماس تلفنی برقرار کرده و ضمن دریافت مشاوره‌ی فنی و هزینه‌ای، درخواست خود را ثبت کنید. ارسال ایمیل، پیام در اپلیکیشن‌های واتس‌اپ و تلگرام و یا ارسال فرم اینترنتی درخواست تعمیرات نیز دیگر روش‌های ثبت درخواست این خدمات هستند.

_

زمان تعمیر داک لولر چقدر است؟

تعمیرات همسطح کننده چند روز طول میکشد؟ این سوال، یکی از دغدغه‌های مصرف‌کننده‌های داک لولر است. خرابی این وسیله می‌تواند برای مدتی بارگیری و تخلیه بار را با مشکل مواجه کرده و حتی آن را متوقف کند. زمان تعمیرات داک لولر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • شدت و نوع خرابی
 • نوع و اندازه‌ی داک لولر
 • امکان تعمیر داک لولر در محل
 • موجود بودن قطعات در بازار
 • فرآیند کارشناسی

شرکت پاناتین پارس با ارائه‌ی خدمات ویژه به شهرک‌های صنعتی، ارسال سریع کارشناسان، استخدام نیروی انسانی کافی و اطمینان از تامین قطعات، زمان انجام این خدمات را به حداقل ممکن کاهش داده است. به‌طور‌متوسط تعمیرات داک لولر ، بین چند ساعت تا پنج روز زمان می‌برد.

_

هزینه تعمیر داک لولر چقدر است؟

حتما می‌پرسید که هزینه تعمیرات هم سطح کننده چقدر است؟ این موضوع پیش‌ازهرچیز به نوع این تجهیزات وابسته است. به‌طورکلی، هزینه‌ی تعمیر داک لولر مینی یا دستی نسبت به بقیه‌ی انواع این محصول کمتر است. در رده‌های بعدی نیز داک لولرهای عمودی، مکانیکی، هیدرولیکی و پنوماتیکی مطرح می‌شوند. از دیگر عوامل موثر در هزینه تعمیرات داک لولر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع و شدت خرابی
 • کیفیت و برند قطعات تعویضی
 • اندازه‌ی داک لولر
 • هزینه‌ی بازدید و کارشناسی
نکات لازم در تعمیر داک لولر
تعمیرکار درب برقی

شرکت پاناتین پارس با بهره‌گیری از دانش و تجربه‌ی تعمیرکاران حرفه‌ای و نیز تامین مستقیم قطعات از تولیدکننده‌های خارجی، ضمن تضمین کیفیت خدمات سرویس و تعمیر داک لولر خود، هزینه‌ی این خدمات را برای مصرف‌کننده کاهش داده است.

_

هزینه بازدید و کارشناسی تعمیرات هم سطح کننده چقدر است؟

هزینه‌ی بازدید و کارشناسی تعمیرات داک لولر ، بیش‌ازهرچیز به موقعیت مکانی شما بستگی دارد. این هزینه برای شهرک‌های صنعتی خارج از شهر معمولا بیشتر است. پاناتین پارس، حداقل هزینه را در این بخش منظور کرده و خدمات ویژه‌ای به شهرک‌های صنعتی به‌ویژه شهرک‌های صنعتی تهران و البرز ارائه می‌دهد.

ما بهترین خدمات را در پاناتین پارس به شما ارائه می‌دهیم، همین حالا با ما تماس بگیرید.
0/5 (0 نظر)